SVE PROMAŠILI: Peruancima ne pomaže ni VAR penal, Danci slave Šmajhela i Poulsena

0

Fudbaleri Danske pobedili su Peru sa 1:0 u svom prvom meču Grupe C Svetskog prvenstva u Rusiji.

Једини гол за Данце дао је Јусуф Поулсен у 59. минуту, али је јунак меча голман Данске Каспер Шмајхел који је имао неколико одличних одбрана. Уз то, трагичар је на другој страни био Кристијан Куева који је у финишу првог дела игре промашио пенал за 1:0 у корист Перуа.

Перуанци су у први меч на Мундијалу после 36 година ушли мотивисаније што се показало нападима Кариља по десној страни. Он је био расположен за игру и Перу је захваљујући њему и Јотуну у првих петнаестак минута највише претио.

Састави:

Перу (4-2-3-1): Галесе – Трауко, Рамос, Родригес, Адвинкула – Јотун, Тапија – Флорес, Куева, Кариљо – Фарфан. Селектор: Рикардо Гарека
Данска (4-3-3): Шмајхел – Ларсен, Кристенсен, Кјаер, Далсгард – Дилејни, Квист, Ериксен – Систо, Јоргенсен, Јурари. Селектор: Аге Хареиде.

Данци практично нису ни пришли голу Перуа све до половине првог полувремена. У тим тренуцима су имали 60 одсто лопте у ногама и нула шутева ка голу.

Лопте су очекивано ишле на Кристијана Ериксена по десној страни, али је добро играо и Систо. Управо је он са Ларсоном пробао лепу комбинацију петама у казненом простору, али до гола није могао јер су Перуанци испред њега поставили „зид“.

Већ тада се видело да ће Данска преузети иницијативу и то се и десило у наставку полувремена. Први шут ка голу је упутио Дилејни у 27. минуту. Због повреде је из игре изашао Квист у међувремену, а Ласе Шене који га је заменио је шутнуо добру „жабицу“, али је голман Перуа одбранио.

До краја полувремена је Данска „сакупила“ шест удараца ка голу, али је Перу имао најбољу прилику да један гол и постигне. Поулсен је оборио Куеву, судија Бакари Гасама је прво хтео да покаже жути картон Куеви, али је након асистенције ВАР свирао пенал.

Куева је преузео одговорност и шутирао „небу под облаке“ и тим промашајем се отишло на полувреме. У наставку су Данци хтели да искористе предност и пољуљаност Перуанаца.

Напали су свим снагама и то им се исплатило у 59. минуту. Поулсен прима правовремену лопту од Ериксена на левој страни, излази сам испред Гаљесеа и шутира у доњи леви угао за 1:0.

Перуанци су након тога почели да нападну, освежење су у игру унеле измене, пре свих Гереро који је умало петом могао да постигне ефектан гол са петерца у 79. минуту.

Шмајхел потом ногом у паду брани сигуран гол Фарфану у 84, али су и Данци само минут, два касније пропустили шансу да голом Ериксена реше све. Ериксен је био један на један са Гаљесеом, али је овај одбранио.

Перу је до краја нападао с бокова, ушао је у игру и Руидиас уместо Фарфана, али то није донело жељени резултат, па ће Куева вероватно дуго памтити промашени пенал, а Данци ће славити Шмајхела бар до наредног кола у групи.

Данска следећи меч игра против Аустралије 21. јуна, а Перу истог дана против Француске.