SUPERLIGA: Festival golova na srpskim terenima, het-trik Mudrinskog

0

Fudbaleri superligaških fudbala u nedelju su bili posebno inspirisani o čemu svedoči podatak da je na samo pet mečeva 19. kola postignuto čak 18 golova – neviđeno!

Голеаде су обележиле утакмице у Новом Пазару и Нишу где је укупно виђено 12 поодака!

Пазар је поражен од Спартака 4:2, док је Раднички на свом терену одиграо 3:3 против “фенејраша” Борца из Чачка.

Врло интересантно је било на “Чаиру”, где је Борац водио 2:0, али је Раднички у року од минут и по изједначио, да би Мркић донео потпуни преокрет. Ипак, “Зебре” су успеле да се са овог гостовање врате са бодом.

Вреди поменути учинак нападача “Плавих голубова” Огњена Мудринског који је постигао хет-трик и практично сам иницирао преокрет, после 0:2.

Навијачи су имали шта да виде и у Бачкој, у дуелу домаћег тима и Чукаричког, завршеним победом домаћег тима резултатом 3:1.

Занимљиво, била је ово тек прва победа новајлије у Суперлиги после седам кола и, што је још занимљивије, био је ово меч на коме су играчи Зорана Говедарице постигли исти број голова колико су дали у пертходних седам дуела!

Тријумф је уписала и екипа Радника која је савладал Рад голом Николића.

Црвена звезда је све ближа јесењој титули, а у прилог томе и њена данашња победа на гостовању екипи Вождовца резултатом 1:0.

Фудбалери Партизана победили су на свом стадиону екипу Јавора резултатом 2:0 (1:0) у 19. колу Суперлиге Србије. Стрелци у новој победи Партизана били су Ђурђевић у 31. и Леонардо у 47. минуту.

Фудбалери Војводине победили су екипу Напретка резултатом 2:0 (1:0) у 19. колу Супер лиге Србије.

Пред око 1.500 гледалаца на “Карађорђу”, стрелци за Вошу били су Ковачевић у 39. и Зличић у 54. минуту.