SRPSKI FUDBALE, GDE SI?! Dva meča Lige šampiona kao celo kolo Superlige

0

Dok je na samo dve utakmice u utorak uveče palo čak 14 golova, na svih osam mečeva prolećne premijere našeg prvenstva postignuto je 13 pogodaka

Утакмице шеснаестине финала Лиге шампиона сурово су нас подсетиле на „квалитет“ фудбала најјаче лиге у Србији. Наиме, док је на само два меча у уторак увече пало чак 14 голова, током целог кола српске Суперлиге, тачније на осам мечева, постигнуто је скромних 13 погодака.

liga-sampiona-srpski-fudbal-superliga-golovi-foto-reuters-1487802785-1112305

Да подсетимо, Манчестер сити победио је Монако са 5:3, док је Атлетико славио са 4:2.

Голови су у уторак прштали са свих страна, док је претходног викенда у Србији по утакмици пало сиромашних 1,6 голова.

С обзиром на недостатак узбуђења и мајсторија на фудбалским теренима широм наше земље, није ни чудо што посећеност на српским стадионима опада из дана у дан.

Голеада / Ово су највећи преокрети у Лиги шампиона

Финале 2005.Ливерпул – Милан 3:3, пп 3:2

Невероватно финале одиграно је и у Истанбулу 2005, кад је Ливерпул после првог полувремена губио од Милана са 0:3, да би у других 45 минута, у размаку од шест минута (54-60), црвени постигли три гола изједначивши резултат, а онда на пенале освојили трофеј.

Полуфинале 1999.Јувентус – Манчестер јунајтед 2:3

После 1:1 на Олд Трафорду, где је Јунајтед на једвите јаде извукао реми голом Рајана Гигса у судијској надокнади, Јувентус је у реваншу већ после десет минута имао вођство од 2:0 головима Филипа Инзагија. Екипа сер Алекса Фергусона се није предавала, па је у наставку дала три гола за финале.

Четвртфинале 2004.Депортиво – Милан 4:0

Милан је у првој утакмици на Сан Сиру победио резултатом 4:1 и очекивао се сигуран пролаз росо-нера у полуфинале. Међутим, Депортиво је на стадиону Ријазор приредио сензацију и победом од 4:0 избацио италијанску екипу коју су предводили Кака и Шевченко.

Друга фаза такмичења 2001.Депортиво – ПСЖ 4:3

Екипа Пари Сен Жермена је после сат времена игре водила са 3:0 у гостима. Али је тада Депортиво у лудој завршници, захваљујући играчима с клупе и луцидној одлуци тренера Хавијера Амијана, направио чудо. Постигли су четири гола и осигурали пласман у четвртфинале.

Друга фаза такмичења 1998.Монако – Спортинг 3:2

Спортинг из Лисабона водио је у директном судару за пласман у четвртфинале до 65. минута против Монака. И то са два гола разлике. Ипак, домаћин је на крилима Тијерија Анрија (75) и Давида Трезегеа (65) окренуо резултат, а трећи погодак Анри (89) постигао је у судијској надокнади.

Четвртфинале 2013.Дортмунд – Малага 3:2

Први меч завршен је са 0:0, а Малага је од 82. минута, кад је Елисеу дао гол, имала предност и вођство од 2:1 и полуфинале у џепу. Када је шкотски судија Крејг Томсон означио судијску надокнаду, на стадиону Борусије уследио је прави трилер и преокрет.