• SRPSKA KOŠARKA: Italija pobedila Srbiju, povreda Teodosića!

SRPSKA KOŠARKA: Italija pobedila Srbiju, povreda Teodosića!

0

Italija pobedila Srbiju, povreda Teodosića!_f

Кошаркаши Србије доживели су први пораз на припремама за Светски куп, пошто су на турниру у Трсту изгубили од домаћина Италије са 80:71.

Србија је играла слабо у првом полувремену, губила и са 13 поена разлике, али је успела да се врати највише захваљујући Мицову и Радуљици… Почетак другог полувремена наговештавао је да би тим Александра Ђорђевића могао да окрене утакмицу у своју корист, али лоша нападача игра одржала је Италијане у „животу“. Ипак, очајан почетак последње четвртине и серија Италијана 14-2 коштала је Србију пораза. Значајан моменат била је техничка грешка Радуљице код резултата 51:50 за противника.

Више од пораза и лоше игре брине повреда Милоша Теодосића, који је на нешто више од три минута до краја повредио скочни зглоб и више се није враћао у игру. На први поглед није деловало озбиљно, али више ће се знати после прегледа.

Најбољи у нашем тиму био је Владимир Мицов са 14 поена (4-13 из игре, 5 ск), Мирослав Радуљица имао је 11 поена (3-5 из игре) и 4 скока, Милош Теодосић уписао је 8 поена (4-11 из игре) и 7 асистенција, а Владимир Штимац забележио је 8 поена и 4 скока. Богдан Богдановић је своје прве поене уписао у последњем минуту.

Италијане је предводио Алесандро Ђентиле са 20 поена и 4 асистенције, Арадори је постигао 7 поена, 8 скокова и 4 асистенције, а Датоме је дао 17 поена. У прва два меча ’Орлови’ су савладали Босну и Херцеговину и Канаду. Србији следи турнир у Поу, где ће играти са Грчком, Хрватском и Француском.