SRBIJO, RADUJ SE ZLATU: Davor Štefanek je olimpijski šampion!

0

Srpski rvač Davor Štefanek osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru pošto je u finalu u kategoriji do 66 kilograma grčko-rimskim stilom pobedio Migrana Artjunjana iz Jermenije.

Меч је завршен резултатом 1:1, али је наш рвач последњи освојио поен, па је према правилима проглашен победником.

Злато Давора Штефанека је прва медаља за Србију у Рију.

Српски рвач је на путу до финала победио Јапанца Томохиро Иноуеа 9:0 у осмини финала, актуелног светског шампиона Немца Франка Штеблера 6:2 у четвртфиналу и Грузијца Шмагија Болкваџеа 7:0 у полуфиналу.

Штефанеково злато је прва медаља за наше рвање после 32 године, односно прво злато после 40 година.

Вучић и Удовичић честитали Штефанеку

Премијер Србије Александар Вучић честитао је рвачу Давору Штефанеку освајање златне медаље на Олимпијским играма у Рио де Жанеиру и поручио да је Србија поносна на њега и његов тим.

„Господине Штефанек, алал вера, Србија је вечерас срећна и поносна на Вас и Ваш тим! Хвала за све!“ објавио је Вучић на свом твитер налогу.

Штефанек је освојио злато пошто је у финалу, у категорији до 66 килограма грчко-римским стилом, савладао Миграна Арутујнана из Јерменије.

И министар омладине и спорта Вања Удовичић честитао је Штефанеку освајање златне медаље на Олимпијским играма у Рију.

„Свака част Даворе, свака част олимпијски шампионе! Ти си понос Србије, неко ко је показао како се свим срцем и снагом бори за своју земљу, за Србију! Донео си олимпијско злато нашој земљи после 32 године и свим срцем и као министар и као некадашњи колега честитам и теби и твом стручном штабу и Рвачком савезу Србије! Бравооооооо“, наводи се у честитки министра Удовичића.