Srbija zbog svoje gluposti izgubila od Kolumbije

0

France Serbia Soccer

(Б92, РТС)

Фудбалска репрезентација Србије поражена је у пријатељском мечу у Барселони од Колумбије са 1:0.

„Орлови“ у Барселони играју од 20 часова пријатељски меч са Колумбијом. Трећепласирана селекција света последњи тест пред меч са Хрватском.

Србија и Колумбија играју данас од 20 часова пријатељску утакмицу на Мини стадиону у Барселони. Овај меч је последња провера „орлова“ пред дуел са Хрватском у Београду 6. септембра на стадиону Црвене звезде.

Србија има много проблема, јер двојица стандардних голмана, Владимир Стојковић и Жељко Бркић, нису ту, као и двојица дефанзиваца, Матија Настасић и Милан Бишевац. Ако се њима дода и Коларов, који због проблема с мишићем вероватно неће бити стартер „Орлови“ ће у дуел са колумбијцима ући знатно ослабљени.

Селектор Србије Синиша Михајловић је најавио да ће на голу бранити Дамир Кахриман, а да ће шансу у одбрани добити Рајковић и Томовић, док ће минутажу у нападу поделити Александар Митровић и Марко Шћеповић.

„У нашој групи већ имамо две селекције из првих 10 и управо зато нам је дуел са Колумбијом, која је трећа на свету, изуетно потребан због стицања искуства, самопоуздања и свега што треба играчу да би сазрео и искористио потенцијал. Зато су нам овакве утакмице веома важне. Наравно, важан је и резултат, али најважније је да изађемо и одиграмо како знамо. Очекујем тежак меч, али надам се позитивном резултату“, истакао је Михајловић.

Према неким информацијама најбољи играч Колумбије и засигурно прва звезда тима Радамел Фалкао неће играти на мечу у Барселони.

Михајловић је на питања новинара из Португалије најавио одлазак у посету српским фудбалерима који играју у Бенфики и поручио им да питање зашто у тиму нема Немање Матића треба да поставе везисти лисабонског клуба.

Пријатељска утакмица између Србије и Колумбије игра се од 20 сати на Мини стадиону у Барселони, а главни судија биће Шпанац Хавијер Естрада Фернандез.

Србија игра у саставу: Кахриман, Ивановић, Суботић, Рајковић, Томовић, Радовановић, Фејса, Баста, Ђуричић, Сулејмани, Митровић.

Колумбија: Оспина, Суњига, Армеро, Гуардадо, Валдес, Москера, Санчес Агилар, Родригес, Мартинес, Муријел.

20.00 – Почео је меч у Барселони.

FIFA World Cup Qualifier match Serbia - Scotland

Ток меча

Прва шанса на утакмици за Србију у трећем минуту. Ђуричић је фаулиран на 18 метара, а из слободњака Бане Ивановић шутира високо преко гола. Капитен узима слободњак и шаље небу под облаке… У мисли долазе сцене из Разграда.

Колумбија, која у Барселони има велику подршку своје дијаспоре, први пут је ушла у наших 16м у десетом минуту, али без опасности за Кахримана.

Два минута касније Ђуричић је пао после контакта у пуном трку, без прекида. Иако је пао унутар шеснаестерца, контакт је био изван њега.

Оба голмана морају да будуна опрезу, јер тимови покушавају да лоптама у простор створе прилику. Сулејманијев ударац је непрецизан.

Луис Муријел имао је прву стопостотну шансу, добио је лопту на седам метара од гола, али је шутирао преко Кахримана и пречке.

Пâс Џејмса Родригеса преко наше одбране пронашао је Муријела на десној страни, али играч Удинезеа је опет непрецизан из одличне позиције. Колумбија преузима контролу.

Меч лагано прелази у сјајну представу. Најпре су Колумбијци направили сјајну акцију у пет потеза (укључујући три пете).

На другој страни два шута Радовановића, први блокиран, а затим други Оспина парадом зауставља.

Већ у следећем минуту Рајковић избацује главом у последњој секунди, пре него што ће Мартинес остати сâм пред празном мрежом, после Кахримановог одбитка Куадрадовог шута са дистанце.

После корнера за Србију у 30. минуту Рајковић је остао сâм и добро је шутирао, али је Мартинес уклизавањем сачувао своју мрежу. Нападач Колумбијаца очигледно врло значајан и пред својим голом.

У 35. минуту Митровић се поиграо колумбијском одбраном и послао лопту на 18 метара одакле је Фејса пласирао у руке голману. Нити прави шут, нити додавање Сулејмаињу који је чекао лопту пред голом.)

У 40. минуту Србија је могла да добије пенал, после играња руком једног од неспретних колумбијских дефанзиваца.

Куадрадо делује најрасположеније. Жртва његових дриблинга најчешће је Фејса.

Његов пâс ма крило донео је Колумбији велику шансу у надокнади времена, али је Џејмс Родригес из тешке позиције шутирао поред гола.

Одлично прво полувреме, иако није било голова.

Синиша Михајловић извршио је две измене на полувремену. У игру су ушли Марко Шћеповић и Душан Тадић уместо Александра Митровића и Миралем Сулејмани.

Фантастичну прилику наш тим имао је у 49. минуту. све су одрадили Филип Ђуричић и Душан Тадић, одбрана Колумбије деловала је збуњено након неколико сјајних дриблинга фудбалера Твентеа, али голман Колумбије је на крају некако одбранио покушај Ђуричића.

У 61. минуту Михајловић је извршио још три измене. Ивановића, Ђуричића и Радовановића заменили су Крстичић, Рукавина и Петровић.

У наставку меча пао је темпо, а у 63. минуту Душан Баста је имао одличну соло акцију. Узео је лопту на 35 метара од гола, предриблао једног противничког играча и шутирао сасвим солидно са око 25 метара.

Две веома добре прилике у једној акцији Колумбијци су имали у 68. минуту након две грешке Кахримана, али срећом нису били концентрисани и шансе су пропале.

Деловало је да ће се меч завршити без голова, али ипак је Србија успела да капитулира у . Крхриман је у самом финишу поново лошом интервенцијом омогућио добру прилику из прекида Колумбијцима, а неколико тренутака након тога за сениорску репрезентацију дебитовао је и херој омладинаца голман Рајковић.

Млади голман Јагодине је само минут касније спречио гол фантастичном интервенцијом, али је у наставку акције несмотрена реакција одбране допустила Фредију Гуарину да постигне гол.

То је практично била и последња занимљива ситуација на мечу. Имао је Шћеповић једну прилику у наставку али је очајно шутирао са ивице шеснаестерца.