СРБИЈА ЈЕ ОСТВАРИЛА ПРВИ ТРИЈУМФ НА ЕП! ПАЛА ЛИТВАНИЈА!

0

bjelica

(Вечерње новости)

Србија је победила са 63:56. први тријумф на шампионату и то против вероватно најквалитетније екипе у групи Б. Сутра у 17.45 часова наш тим игра против Босне и Херцеговине.

Кошаркаши наше земље први меч групе Б на шампинату Европе у Словенији играју против једног од фаворита за освајање медеље.

Почиње… Кошаркашка репрезентација Србије против Литваније игра први меч на првенству Европе у Словенији.

Сваки почетак је тежак, а ово се посебно односи на наш нацинални тим састављен од девет дебитаната, талентованих играча и потпомогнут Ненадом Крстићем, Стефаном Марковићем, Немањм Бјелицом. Наравно, не треба заборавити ни искусног Рашка Катића.

Тријумф у Јасеницама много значио за самопоуздање пуленима селектора Душана Ивковића, али мора се имати у виду да Литванци у тиму имају дца НБА играча, затим браћу Лавриновић, Калниетиса, Јавтокаса…

У прва два меча групе Б Црна Гора је победила Македонију са 81:80, док је Летонија била боља од Босне и Херцеговине са 86:75.

21:00 – СТАРТНА ПОСТАВА
У стартној постави Србије су Недовић, Марковић, Богдановић, Гагић и Крстић.
Богдановић је постигао први кош на шампионату, тројку за вођство „орлова“. Потом и Крстић за 5:0.

21:05 – СЈАЈНИ КРСТИЋ
Крстић води велику борбу са високим играчима Литваније, али је са 4 поена сјајан. Паметно игра наш тим… Види се огромна жеља код ових момака.

21:06 – ПОНОВО КРСТИЋ
Крстић 8 поена за 6 минута. У 6. минуту наш тим води са 11:5. Србија још није направила личну грешку.

21:09 – ТАЈМ-АУТ ЛИТВАНАЦА
Србија води са 13:5 у 7. минуту. Контру је завршио Недовић. Литванци су траћили први тајм-аут на утакмици.

21:11 – ТРОЈКА БЈЕЛИЦЕ
Немања Бјелица погађа другу тројку за наш тим. за 16:7 у 8. минуту. На терену је и Катић уместо Крстића. Мачиулис постиже прву тројку за Литванце – 16:10.

21:13 – УПИСАО СЕ И МАРКОВИЋ
Контра Марковића за 18:10 у минуту. Одбрана Србије је на високом нивоу. За „орлове“ нема изгубљене лопте, а добијају и завидну подршку са трибина. У дворани је и велики број навијача Литваније.

Nenad Krstic640

21:15 – ПЛУС 10 ЗА СРБИЈУ ПОСЛЕ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ
Прва четвртина је завршена са вођством Србије од 20:10.

21:22 – KATIĆ ZA +12

Raško Katić je završio napad za plus 12 – 22:10 u 11. minutu. U sledećem našem napadu centar Zvezde je ponovo poentirao.

21:24 – БЈЕЛИЦА СИГУРАН
Бјелица са пенала повећава предност нашег тима на 26:12 на истеку 12. минута утакмице.

21:27 – PROKOCKANE DVE KONTRE
Kod rezultata 26:14 Srbija nije iskoristila dve kontre. Prvo nije pogodio Kalinić, a potom ni Katić.

21:29 – LITVANCI NA MINUS 9
Ivković je na parket poslao i 19-godišnjeg Mićića.  Litvanci su sa minus 14 smanjili vođstvo na 9 poena razlike.

21:32 – ПРВИ ПРОБЛЕМИ
„Орлови“ су почели да компликују и то се одмах одразило на течност напада. Код резултата 31:23 Душан Ивковић је тражио тајм-аут.

КАЛНИЕТИС У СЕРИЈИ
Калниетис је постигао 6 поена у кратком временском периоду и Литванци су на 33:25. Катић на другој страни закуцава после асистенције Недовића.

НА ПОЛУВРЕМЕ СА ПЛУС 6
У финишу првог полувремена млади тим Србије је мало пао што су Литванци искористили и на одмор се одлази са вошством „орлова“ од 33:27. У једном тренутку је било и плус 14 за нашу репрезентацију.

21:55 – ИЗЈЕДНАЧЕЊЕ
Сеибутис је погодио тројку са велике удаљености у последњем секунду напада. Потом још један тројка Калнеитиса за 33:33 у 12. минуту.

КРСТИЋ ПРЕКИДА СЕРИЈУ
Крстић постиже први кош за наш тим у наставку, 12 поена за капитена – 35:33. Валанчиунас је направио трећи фаул.

21:59 – КОНТРА НЕДОВИЋА
Контра Недовића за 37:33 у 23. минуту. Асистент Марковић. Тајм-аут тражи селектор Литваније Јонас Казлаускас.

22:02 НЕДОВИЋ У СЕРИЈИ за ПЛУС 10
Код резултата 39:34 наш тим поново није реализовао контру. Богдановић је промашио. Недовић је погодио тројку и везао пет поена за 42:36 у 26. минуту.
Бјелица са пенала прецизан – 44:36, потом и Недовић. Поново је плус 10 – 46:36. Серија Серије 13:3.

22:08 – БЈЕЛИЦА ТРОЈКА ЗА ПЛУС 12
Тројка Бјелице са велике удаљености – 49:37 у 28. минуту.

22:12 – КРСТИЋ ПРЕКИДА НАЛЕТ ЛИТВАНИЈЕ
Литванци су у налету, али је Крстић погодио у битном тренутку за 51:41.

Nenad krle

22:13 – СРБИЈА ИМА 10 ПОЕНА ВИШКА ПРЕД ПОСЛЕДЊУ ЧЕТВРТИНУ

У последњу четрвтину наш тим улази са десет пеона предности – 51:41.

22:16
Крстић и Бјелица „два на два“, капитен погађа за 53:41 у 31. минуту. Недовић у контри погађа уз додатно слободно бацање… Србија води 5:41. Поново највећа предност нашег тима.

22:19 – МАКСИМАЛНИХ ПЛУС 15
Имао је наш тим код вођства 55:41 и неколико напад, али нисмо их искористили. Валанчијунас је жестоким фаулом зауставио Недовића и због четврте личне отипао на клупу. Недовић је погодио једно од два бацања за максималних плус 15 у 34. минуту – 56:41.

22:27 – И КЛЕИЗА ПОГАЂА ТРОЈКУ, ВРАЋА АНЂУШИЋ
Клеиза погађа тројку – 56:49 у 35. минуту. Литванци су у серији, али код резултата 56:51 Анђушић је погодио тројку.

22:24 – ЛИТВАНЦИ СЕ НЕ ПРЕДАЈУ
Мачиулис је погодио за три поена и свој тим вратио на минус 10 – 56:46 у 35. минуту. Ивковић је тражио тајм-аут да мало смири „орлове“.

22:30 – НЕИЗВЕСНА ЗАВРШНИЦА
Код резултата 59:53 Крстић је погодио једно од два слободна бацања. Публика скандира „Србија, Србија…“

22:31 – КРСТИЋ, КРСТИЋ, КРСТИЋ…
Клеиза је, срећом, промашио за три код резултата 60:53. У следећем нападу Крстић је погодио уз додатно слободно бацање на асистенцију Недовића. Тајм-аут за Литванију. Крстић погађа пенал, плус 10 за наш тим – 63:53.

22:36 – ТАЈМ-АУТ ЛИТВАНИЈЕ
До краја је још минут и 18 секунди. Поново тајм-аут за селекцију Литваније.

22:37 – ПОСЛЕДЊИ МИНУТ УТАКМИЦЕ
Даријуш Лавринович је био половичан са пенала – 63:54. Ушло се у последњи минут утакмице.

22:40 – БЈЕЛИЦА ПРОМАШИО ПЕНАЛЕ

Бјелица је промашио оба слободна бацања. До краја још 39 секунди. На линију пенала иде Кшиштоф Лавринович. Литванац је оба пута прецизан.

22:42 – СРБИЈА ЈЕ ОСТВАРИЛА ПРВИ ТРИЈУМФ НА ЕП