Srbija ispisuje istoriju! Finale večeras od 19.00 h (VIDEO)

0

Reprezentacija Srbije večeras od 19.00 sati igra finalnu utakmicu Evropskog prvenstva B grupe protiv selekcije Italije. Eventualnom pobedom Srbija bi se plasirala u A grupu evropskih timova i ostvarila istorijski uspeh srpskog američkog fudbala.

SRB_SWI_EC_2016_1-696x464

Улог је велики и тога су сви свесни. Пласман у А групу увео би Србију међу осам најбољих селекција у Европи и пружио шансу да се у квалификацијама 2017. избори за једно од шест места које обезбеђује учешће на централном догађају – Европском првенству А групе 2018. године.

Србија је и до сада учињеним и приказаним урадила велику ствар. Тренутно је међу 10 најбољих европских селекција, међу којима су Немачка, Француска, Аустрија или рецимо Финска, што је изузетно запажен резултат.

Ипак, сада сви желе и осећају да могу више, да могу још једну степеницу да прекораче. На том кратком путу стоји велики противник – домаћин Италија, која је у полуфиналу прилично убедљиво победила Израел 40 : 10.

Добар квотербек, брзи ранинбек и прецизна размена лопте у нападу главне су одлике Азура. Међутим, српска стамена одбрана, која се показала изузетно моћном у мечу против Швајцарске, велика је узданица „орлова” и како и сами кажу – неће дозволити Италијанима да пробију тај бедем.

Шеф стручног штаба српске репрезентације Даг Аткинс изјавио је да очекује победу, али никад није лако кад се игра против Италије.

– Биће много борбе током 48 минута! Али након тих 48 минута Србија ће бити на врху! – оптимистичан је главни тренер Србије.

Председник Српске асоцијације америчког фудбала Раде Ракочевић изазио је наду да ће Србија искористити велику шансу и да ће освојити Б групу.

– Мислим да су ови момци заиста спремни, пуни снаге и енергије и да ће дати све од себе. Убеђен сам да ћемо сутра славити велики тријумф – поручио је Раде Ракочевић.

Кик-оф на терену стадиона „Г. Тегхил” у Лињану Сабјадоро је у 19.00 сати.