SP FUDBAL: Tinejdžer presudio Rusiji!

0

beljia rusija fudbal77_ff

Фудбалска репрезентација Белгије победила је Русију са 1:0 (0:0) голом 19-годишњег Дивока Ориђија у 88. минуту утакмице.

Творци преокрета против Алжира, Фелаини и Мертенс, натерали су Марка Вилмотса да им пружи прилику од почетка против Русије, а стартер је био и Вермелен упркос лакшој повреди на загревању, због које је после 30 минута замењен.

Белгија – Русија 1:0 (0:0)
(Ориђи 88)Стадион: Маракана, Рио де Жанеиро Судија: Феликс Брих (Немачка)

Белгија: Куртоа, Алдервирелд, Ван Бујтен, Компани, Вермелен (од 31. Вертонген), Витсел, Фелаини, Азар, Де Брујне, Мертенс (од 75. Миралас), Лукаку (од 57. Ориђи)

Русија: Акинфејев, Комбаров, Игнашевич, Березутски, Козлов (од 62. Козлов), Фаизулин, Глушаков, Кануников, Шатов (од 83. Џагоев), Самедов, Кокорин

Са друге стране, Капело је Јешченка и Жиркова заменио Козловим и Кануниковим, а најслабија карика био му је Комбаров по левој страни, на којој је био и акценат напада Белгијаца преко Мертенса, али је једном подбацио у покушају да упосли Лукакуа, други пут је био непрецизан.

Русима је било најбитније да одоле жестоком притиску и успели су да успоре темпо меча, само је једном Фаизулин са дистанце припретио до завршнице полувремена, када је створена до тада најбоља шанса на утакмице.

Глушаков је са левог бока центрирао, Кокорин је пратио постављање офсајд замке и на време дошао до петерца, али је пропустио зицер пред одлазак на одмор.

Нису селектори правили измене у паузи, поново је џокер и стрелац против Кореје остао на клупи, али се Русија коначно охрабрила да преузме иницијативу – недостајале су само шансе. У међувремену, неприметног Лукакуа заменио је 19-годишњи Дивок Ориђи и у првом контакту са лоптом, није му успело да симирањем изнуди пенал од Феликса Бриха.

Уследио је период игре толико досадан да је и режисерима преноса било занимљивије да „лове“ гледаоце који на трибинама зевају, све до 80. минута када је са десне стране са ивице шеснаестерца оштро шутирао Јешченко, али уз стативу. Њу је затим из слободног ударца погодио Азар.

То је иницирало нови притисак Белгијанаца, и баш Азар је коначно решио да преломи меч продором по левом боку, одакле је сервирао лопту резервиси Ориђију.