SP FUDBAL: Meksiko poslao Hrvate kući, a sebe na Holandiju!

0

hrvatska meksiko fudbal righ

Фудбалери Мексика победили су Хрватску са 3:1 у последњем колу групе А, па ће у осмини финала одмерити снаге са Холандијом. У другом мечу, Бразил је са 4:1 савладао Камерун и играће против Чилеа за одлазак у четвртфинале.

Жестоко је почела борба за осмину финала и Ракитић је због оштрог старта већ у 9. минуту добио жути картон, са саиграчима је имао благу иницијативу, али не и најбољу шансу. Тек на другој страни је створена када је Ектор Ерера са 25 метара затресао пречку.

Морала је Хрватска да крене на све или ништа јер је нерешени резултат одговарао Мексиканцима, остала је само недоречена у завршним пасовима пред добро постављеним ривалом, који је у завршници полувремена преузео контролу ритма.

Хрватска – Мексико 1:3 (0:0)
(Перишић 87 – Маркез 72, Гвардадо 75, Ернандез 82)Стадион: Арена Пернамбуко, Ресифе Судија: Равшан Ирматов (Узбекистан)Хрватска: Плетикоса, Срна, Ћорлука, Ловрен, Врсаљко, Ракитић, Прањић (од 74. Јелавић), Перишић, Модрић, Олић (од 69. Ребић), Манџукић

Мексико: Очоа, Морено, Маркез, Родригез, Васкез, Лајун, Гвардадо, Ерера, Агилар, Пералта (од 79. Пења), Дос Сантос (од 62. Ернандез)

И изабраници Ника Ковача су се тада показали добро у дефанзивним задацима, Срна је затим покушавао да пронађе неприметном Манџукића, да би се екипе након једног прекида покошкале пред одлазак у свлачионицу, према којој су се нешто задовољнији упутили Мексиканци.

Наставили су Хрвати „лов“ на добро чуваног Манџукића у шеснаестерцу, ни Олић није добио прилику да се растрчи као против Камерунаца,  а дисциплиновани Мексиканци наставили су да избацују лопту напоље.

У офанзиви су добили освежење уласком Ернандеза уместо Дос Сантоса у 62. минуту, после чега је уследила спорна ситуација. Гвардадо је тукао ка голу, рукама је у корнер лопту преусмерио Срна, али су Хрвати имали срећу да је узбекистански арбитар само показао на корнер заставицу.

Протестовали су револтирани Мексиканци, а кад су одустали од препирке са судијом, извели су и опасан корнер, после ког је Ћорлука практично са линије избацио лопту.

Правда због недосуђеног пенала задовољена је у 72. минуту када је Ерера извео корнер, а ветеран Рафа Маркез надскочио успаваног Ћорлуку и послао лопту ниско, па Плетикоса није успео да реагује.

Свежије су изгледали Мексиканци, па су још једном казнили пад концентрације потпуно раштимоване и успорене одбране Хрвата преко Гвардада, а пресудио им је Ернандез на асистенцију Маркеза.

Мала светла тачка у офанзиви Хрватске био је Ребић који је слаломом кроз одбрану Мексиканаца створио сјајну шансу, али је све покварио грубим стартом за директан црвени картон. Мало је фалило да Мексико без примљеног гола оде у осмину финала, ад а не буде тако, побринуо се Перишић на асистенцију Ракитића.