SP FUDBAL: Holanđani, uz loše suđenje, po nemačkom receptu osramotili Brazil

0

sp fudbal holandija brazil

Фудбалери Бразила нису успели да се опораве од катастрофалног неуспеха у полуфиналу Мундијала од Немачке, па су поражени и у борби за треће место од селекције Холандије која је посао решила у првих 20 минута и тријумфовала са 3:0.

Агилни Бразил без муниције и конкрентна Холандија – то је прави опис утакмице на националном стадиону у Бразилији. „Лале“ су успеле да сломе отпор противника већ на старту окршаја, тако да је чета Луиса Филипеа Сколарија била приморана да до краја јуре предност, која је била за њих недостижна.

Ван Перси заокружио стотку Бразилу

Робин ван Перси је поготком са беле тачке у борби за треће место на Светском првенству озваничио један јубилеј Бразилу, али не тако популаран.
Домаћин Мундијала је примио 100. гол у историји тог такмичења у трећем минуту против Холандије.

На клупи Бразилаца седео је и Нејмар који се повредио против Колумбије и речено је да он неће моћи да настави такмичење, али је звезда Барселоне један део утакмице носила дрес, иако није била у конкуренцији за сусрет.

Некако, после интонирања химне Бразилци су изгледали свеже и спремно да нешто ураде како би прикрили срамоту из полуфинала и пораз од Немаца (7:1), али утакмица није ни почела, а они су губили са 1:0.

Део кривице иде њима, а део судији, јер је након 170 секунди Робин ван Перси убацио лопту у простор Арјену Робену који је као од шале ушао у путању Тијагу Силви и натерао га на фаул. Ипак, прекршај није био ни близу шеснаестерца, али је Ђамел Хаимуди показао на белу тачку и жути картон штоперу „селекаа“.

Јасно је да је алжирски арбитар требало да додели Силви црвени картон зато што је био последњи играч одбране, али зато није требало да досуди једанаестерац, али сплетом околности и лоших одлука Ван Перси је затресао мрежу у горњем левом углу Жулија Сезара.

Бразилци су показивали жељу да промене нешто, да нападну, али им некако то није ишло од руке, осим ако није у питању био слободан ударац. Ни тада нису угрозили Силесена, а Давид Луиз није успео да са метар угура лопту у гол након центаршута Оскара. Уместо да се по јутру дан познаје, ноћ је пала на очи Бразилцима у 17. минуту када је центрирао Де Гузман, а Луиз одбио лопту директно у ноге Дејлија Блинда који није имао превише проблема да са десет метара постави резултат од 2:0.

Бугари без гола, сада и Бразилци

На последњих осам од девет утакмица за треће место на Светским првенствима обе репрезентације су постигле бар по један гол, једино је заказала Бугарска на Мундијалу 1994. године, а сада и Бразил.

Обе екипе су улазиле у дуеле врло грубо и оштро, те је до 64. минуту било већ четири жута картона, по два за Бразил и Холандију. Домаћин првенства је чешће нападао, а око сат времена до краја утакмице је тотално преузео теренску иницијативу у нади да ће макар смањити резултат, јер се ни „селекао“ није надао ремију и продужецима.

Иако има 34. године, Дирк Кајт је био једна од највећих „радилица“ на терену, што се могло приметити приликом сваког напада Холандије, јер је искусни играч Фенербахчеа био у одбрани по потреби, а врло лако и у офанзиви ако то од њега тим очекује.

Како би сузе биле још теже, потрудио се Јанмат који је са леве стране у првом минуту надокнаде убацио лопту у петерац Бразилаца где се нашао Џуџинио Вајналдум који је лако савладао Сезара.

Можда нису освојили титулу, али су са великом слашћу дошли до треће позиције, а свих 23 играча у саставу Холандије ушла су у игру на Светском првенству, што се никада није десило у историји.

Све је ишло ка томе, а то је последњим звиждуком судија и „аминовао“ – Холандија је селекција која је заслужила трећу позицију, а Бразилци су добили и овом утакмицом упитник да ли су заслужили да уђу и у полуфинале, те да ли је Сколари прави избор за селектора репрезентације, јер је свима познат арсенал и асортиман играча којим та нација располаже.

Бразил – Холандија 0:3 (0:2)

Стадион: Национални у Бразилији. Судија: Ђамел Хаимуди (Алжир). Стрелци: Ван Перси 3пен, Блинд 17, Вајналдум (Холандија).

Бразил: Сезар, Маикон, Силва, Луиз, Максвел, Паулињо (од 57. Ернанеш), Луиз Густаво (од 46. Фернандињо), Оскар, Рамиреш (од 73. Хулк), Вилијан, Жо.

Холандија: Силесен (од 90+3 Ворм), Де Вриј, Влар, Мартинс Инди, Кајт, Класи (од 90. Велтман), Вајналдум Снајдер, Блинд (од 70 . Јанмат), Робен, Ван Перси.