SP 2014: Golčina Luiza presudila Kolumbiji, Brazil u polufinalu sa Nemcima!

0

brazol kolumbija fudbal gh

Фудбалери Бразила приказали су најбољу партију до сада на Мундијалу и са 2:1 (1:0) савладали Колумбију која је подбацила у четвртфиналу, па ће домаћа селекција у полуфиналу играти против Немачке.

Све очи биле су упрте у две главне звезде обе репрезентације, Нејмара и Хамеса Родригеза, али су у први план искочили штопери Тијаго Силва и Давид Луиз, док је главни играч „кафетероса“ само ублажио пораз из пенала.

Колумбија је већ ушла у историју јер се по први пут пласирала у четвртфинале Мундијала, али Бразил је ипак имао мотив више за победу, јер је опет био ношен фантастичном атмосфером са трибина која није јењавала током свих 90 минута на Каштелау у Форталези, а приредили су нам истински спектакл.

Није се дуго чекало на први погодак. Већ у седмом минуту, Сколаријеви пулени имали су корнер након првог опасног напада, а с обзиром да су последња три од четири гола дали после ударца из угла, Колумбијци су са правом страховали. Нејмар је са леве стране убацио лопту прескочила све скакаче, Колумбијци су били фокусирани на Луиза и Фреда, што је искористио усамљени Тијаго Силва да на другој стативи умакне пажњи Суареза и затресе мрежу за 1:0.

Бразилци су „осетили крв“, те су кренули са фуриозним нападима са свих страна, па је током 20 минута изгледало као да се игра само на гол Колумбије, а звезда те екипе, Хамес Родригез, једноставно није могао да дође до изражаја, највише због тога што је био на мети грубих фаулова који су пролазили некажњено.

Сумњиво суђење је поново обележило део утакмице, након што су домаћи фудбалери раније изашли из живог зида током ударца Родригеза, те су му блокирали шут већ на три метра од места прекршаја, на шта судија Карбаљо није реаговао, већ је пустио Бразилце да изнесу контру, која је умало била кобна по противника. Одмах затим је досудио и сумњив прекршај на самој ивици шеснестерца, одакле је Нејмар шутирао изнад гола.

Атомски фудбал је виђен и почетком другог полувремена, са мноштво фаулова на све стране. Бразил је до 63. минута имао чак 22 фаула без жутог картона, а онда је кажњен Тијаго Силва, који ће уједно и пропустити полуфинале са Немачком.

Сколаријеви изабраници су знали да умртве ритам и зауставе све покушаје противника, а онда у 69. минуту – бомба! До тада херој Колумбије Хамес Родригез направио је фаул на 30 метара од свог гола, а Давид Луиз је топовским ударцем послао лопту у саме рашље, у горњи десни угао за 2:0.

Тек од тог момента „кафетероси“ су заиграли онако као су то чинили током целог Мундијала, агресивно, брзо, конкретно, што је донело резултат. Резервиста Бака је био у изгледној позицији искоса на десној страни, па га је Жулио Сезар оборио ногама и скривио пенал, а уједно и добио жути картон.

Одговорност је преузео Родригез и хладнокрвно извео пенал, и погодио доњи леви угао, али је то било довољно да само ублажи пораз, не и да Колумбија избегне елиминацију, па ће полуфинале бити и финале пре финала, јер се састати Бразил и Немачка.

Бразил – Колумбија 2:1 (1:0)
(Тијаго Силва 7, Давид Луиз 69. минут – Родригез 80. пен)

Стадион: Каштелао, Форталеза Судија: Карлос Веласко Карбаљо (Шпанија).

Бразил: Сезар, Мајкон, Тијаго Силва, Луиз, Марсело, Паулињо (од 86. Ернанеш), Фернандињо, Оскар, Нејмар, Хулк (од 83. Рамиреш), Фред.

Колумбија: Оспина, Армеро, Запата, Јепес, Зунига, Санчез, Гуарин, Квадрадо (од 80. Квинтеро), Родригез, Ибарбо(од 46. Рамос), Гутијерез (од 70. Бака).