SP FUDBAL: Mesi evrogolom doneo pobedu Argentini u 91. minutu!

0

mesi y

Још једна бледа утакмица Аргентине, ни овај пут није кажњена. После неубедљиве партије уз победу над Босном и Херцеговином са 2:1, „гаучоси“ су против Ирана били пред ремијем без погодака, док Лионел Меси није у 91. минуту постигао гол са 20-ак метара.

Иран је против Нигерије одиграо најдосаднију мундијалску утакмицу без погодака, а успело му је да „умртви“ и Аргентинце, у које су се полагале наде да ће учинити дуел занимљивим.

Аргентина – Иран 1:0 (0:0)
(Меси 91)

Стадион: Минеирао, Бело Хоризонте Гледалаца: – Судија: Милорад Мажић (Србија)

Аргентина: Ромера, Забалета, Фернандез, Гарај, Рохо, Гаго, Маскерано, Ди Марија (од 94. Биља), Меси, Игуаин (од 77. Паласио), Агуеро (од 77. Лавеци)

Иран: Хађиђи, Полади, Монтазери, Садеђи, Хосеини, Некунам, Тејмуријан, Хајсафи, Шојеи (од 77. Хејдари), Деђагах (од Ђаханбакш), Гучанеџад

Нису имали среће „гаучоси“ као против Босне и Херцеговине, која је сама себи загорчала живот аутоголом у трећем минуту, и Иранци су се грчевито борили у мечу који се играо практично само на једној половини терена, а арбитар Милорад Мажић није имао превише посла и критичних ситуација.

О игри сведочи и чињеница да је Хавијер Маскерано на половини противника упутио чак 46 пасова за 45 минута, 11 више него сви Иранци укупно, но отишли су изабраници Карлоса Кеироша задовољнији на одмор.

Распламсала се игра тек у 53. минуту, али пред голом Ромера. У општој офанзиви ривала Иранци су добили велики простор за контру завршену ударцем Гучанеџада главом, но Ромеро је био на правом месту.

Већ у наредном нападу Забалета је оборио Деђагаха у шеснаестерцу, али је пре тога стигао до лопте и послао је иза гол-аут линије, па су се Иранци бунили што нису добили бар корнер. Изненађени Аргентинци су одговорили преко Месија у његовом карактеристичном продору какав је против Босне резултирао поготком, али је овај пут послао лопту тик уз стативу.

Тим Карлоса Кеироша је наставио да улива страх у навијаче двоструких првака света, нарочито када је Деђагах у 67. минуту тукао главом и Ромеро је пребацио преко пречке за нови корнер.

Сабеља је тек у 77. минуту пробао да нешто промени двоструком изменом, на терену су се нашли Лавеци и Паласио уместо Игуаина и Агуера, али ни то није променило импровизаторско сивило игре Аргентине. Игром Иранаца био би задивљен и Жозе Мурињо, невероватно су се бранили и у 86. минуту дошли до нове идеалне прилике из контре, па је поново Ромеро морао да заустави Гучанеџада.

Чекала се магија Лионела Месија, а он је донео победу још једним голом који подсећа на бројне његове у дресу Барсе – са десног угла шеснаестерца је створио простор себи за шут левом ногом, и елегантно је са 20-ак метара пласирао лопту у мрежу за уздах олакшања практично целог стадиона који су испунили Аргентинци.