Šesti poraz Partizana u nizu (Rezultati, tabela)

0

kkpartizan.rs7_orig
Кошаркаши Партизана НИС поражени су на гостовању од Жалгириса 89:77, у шестом колу Топ 16 фазе Евролиге.

Црно-бели нису имали решења за шут Литванаца који су у првом полувремену имали више од 75% из игре, што им је и донело огромних18 поена предности.

Топ 16, група Ф:

Локомотива Кубањ – Реал Мадрид 74:78 (23:18, 13:2, 18:18, 20:20)
Жалгирис Каунас – Партизан НИС 89:77 (29:16, 29:25, 19:18, 12:18)

8. Партизан НИС 1-5

Наш шампион у наставку није имао ни скок (у 25. минуту 8 ухваћених лопти укупно, а Жалгирис 10 у нападу), па је забележио пети пораз у Топ 16, а шести у низу у свим такмичењима.

Партизан је у Каунасу имао само једно расположеног играча током свих 40 минута, Богдан Богдановић постигао је 24 поена (7/11 два, 2/10 три) уз 4 асистенција и 4 украдене лопте, док су у финишу меча двоцифрен учинак изборили Жофре Ловерњ (14п, 7ск) и Никола Милутинов (10п, 2ск).

Литванци су имали петорицу расположених играча са двоцифреним учинком, а посебно је блистао Џастин Дентном са 23 поена (5/10 три), 6 асистенција и 5 скокова. Најбоље га је пратио Мартинас Поциус са 18 поена и 7 проигравања , 14 је додао Робертас Јевтокас, а по 12 су имали Јанкунас и Димса.

Партизан је одлично почео меч са 11 поена у прва три минута, али је Жалгирис промашио само један од првих 12 шутева те је експресно након 11:11 прво стекао 17:11, а потом и 29:16 на крају првог периода.

Ипак, предвођени сјајним Богдановићем (по две украдене лопте и два коша), црно-бели праве серију 10:0 на старту друге четвртине и враћају се на 29:16, али ту опет стају. Без играча који ће испратити Богдановића у нападу, наш шампион није могао да парира сјајном шуту домаћина који се за три минуте враћа на +10, а након техничке грешке Душка Вујошевића повећава и на +15. Савршено шутерко вече Поцијус крунише тројком у последњој секунди полувремена за огромних 58:41.

У наставку меча Жалгирис је стигао и до +21, Партизан преко центара смањује на -15 што домаћин одржава до саме завршнице када поново центарска линија црно-белих спушта минус и на само 10 поена заостатка, први пут од 13. минута меча. Ипак, висе од тога наш шампион није могао, сјајан шут и добар скока донео је Жалгирису прву победу у Топ 16, колико има и Партизан.

У наредном колу дочекује Галатасарај следећег четвртка у Арени, а у међувремену игра против Широког Бријега у недељу, када се очекује деби Саше Павловића у Пиониру.

statistika 271

Ток меча:

Богдановић са два коша отвара меч у Каунасу, али му с друге стране након тројке Пациуса одговара Паулиус са два коша за 7:4 у корист Жалгириса. Црно-бели су одлично деловали у нападу у прва три минута са 11 поена, али брза игра није одговорала одбрани нашег шампиона, па су Литванци серијом Поцијуса, Јевтокаса и Дентмона стигли до 17:11. Богдановић са пет поена у низу смањује на 20:16, али ту црно-бели стају, Литванци у наставку додатно стежу одбрану, настављају да шутирају скоро савршено (12/14) и стичу чак 13 поена предности после прве деонице – 29:16.

Пост од четири минуте без поена Партизан окончава на истеку првог минута друге четвртине новим кошем Богдановића, након чега су се црно-бели коначно разиграли и са два коша Безбрадице (други закуцавање након украдене лопте Богдановића) смањују на 29:22. Ни тајм-аут домаћина није зауставио налет нашег тима, сјајни Богдановић краде другу лопту у низу и закуцава за потпуни повратак Партизана у игру серијом 10:0 (29:26).

Међутим, црно-бели у 25 секунде губе све што су изградили, јер Јевтокас и Дентмон тројком експресно буде Жалгирис, а Поцијус враћа на двоцифрену разлику. Нову серију домаћина окончао је Мусли, потом Богдановић са пенала смањује на +6, али Липкевичијус петом тројком Жалгириса спречавају црно-беле да се поново врате у егал. Додатну помоћ домаћин је добио техничком грешком Душка Вујошевића коју домаћин претвара у +14 (48:34). До краја полувремена домаћин одржава велику предност, а феноменалних 20 минута тројком у последњој секунди крунише Поциус за 58:41.
ккпартизан.рс

Већ на старту другог полувремена Жалгирис подиже разлику на +21, али најслабија тачка Партизана, центарска линија (Мусли са два ‘фејдавеја’ и Ловерњ закуцавањем), враћају црно-бели на -15 (62:47). Домаћин је у трећем периоду коначно почео да промашује, али црно-бели нису могли да дођу до скока (8 за 25 минута, Жалгирис 10 у нападу), па су се Литванци лако вратили на 20+ и то без проблема одржавали. У финишу трећег периода Гагић се донекле разиграо, али је Партизан у последњи квартал ушао са 18 поена заостатка – 77:59.

Вероватно уверени у лагану победу домаћи играчи су успорили, а црно-бели то добро искористили. Опет су у првом плану били центри, Милутивнов и Ловерњ заједну убацују свих девет поена за Партизан и смањују заостатак на 12 поена (80:68). Међутим, црно-бели не успевају да у потпуности преломе у своју корист, не користе неколико напада, што Јевтокас и Дентном кажњавају и после неколико минута слабије игре враћају Жалгирис на +15. Минут и по пре краја црно-бели праве брзу серију 7:2 и први пут од 42:32 смањују на -10. То је био и последњи трзај нашег тима који је само ублажио пораз за коначних 89:77 за Жалгирис.