Sa Pinto pokrenuo Zvezdu (Video)

0

SA Pintov284361p1(МОНДО, фото: МН Пресс)
Звезда са новим тренером стигла до победе против Радничког у 20. колу Суперлиге. Игром није задовољила, али је уписала три бода.

Рикардо Са Пинто дебитовао је победом на клупи Црвене звезде!
Црвено-бели савладали су Раднички из Крагујевца 2:0 (1:0), али игром нису одушевили око 17.000 навијача на стадиону у Љутице Богдана. Стрелци врло лепих голова били су Каду Мендеш у судијској надоканди првог полувремена и Ненад Милијаш у 70. минуту.

Упркос победи и освајању три бода, што је и био примарни циљ Звезде на утакмици, многе бриге остају. Улога великог фаворита била је на страни црвено-белих, којима је импулс промене на клупи по неком неписаном правилу требало да буде додатна снага, али се игра против претпоследње екипе Суперлиге није много разликовала у односу на претходни период.

Звезда је у првих 45 минута деловала „малокрвно“, без идеје и успеха да наметне стил који би се допао навијачима и пре свега донео резултат. Бољитак је била ефикасност, јер су играчи користили малобројне прилике.

Португалац је прошле недеље, после пораза Београђана у Нишу, заменио на месту шефа стручног штаба Александра Јанковића и већ на првој утакмици направио је неколико промена у тиму, стартер је први пут био Абиола Дауда, док се Каду Мендеш после дуже времена нашао у почетних 11. Огњен Мудрински је добио шансу са клупе, док Александар Пантић није ни био у протоколу за дуел са Крагујевчанима.

Врло лошу слику домаћина у првом полувремену поправили су Каду и Дарко Лазовић у другом минуту продужетка првог полувремена.

Лазовић је завршио већи део посла, предриблао је неколико играча и таман када је желео да шутира, лопта му је побегла, на његову срећу, право на ногу Кадуу, који ју је са ивице казненог простора сместио под пречку.

Ни у другом делу црвено-бели нису бриљирали, али су пружили за нијансу бољу игру. Све је било решено у 70. минуту, када је Милијаш дуплирао предност Црвене звезде.

После корнера, Урош Спајић је био највиши у скоку, није захватио лопту онако како је желео, она је, ипак, дошла до капитена црвено-белих, чији је први ударац левом ногом изблокиран. Међутим, лопта му се вратила, овај пут пробао је слабијом десном ногом из волеја и успео је. Снажан шут у ближи угао гола Радничког био је неодбрањив.

Црвено-бели имали су два пеха на утакмици
Crvena zvezv284361p0Лука Миливојевић је ваздушном дуелу добио ударац лактом у нос, па је услед крварења морао да уступи место Огњену Ожеговићу. У питању је фрактура носне кости. Милијаш је у једном скоку пред крај меча незгодно пао на главу, чак је у једном тренутку остао и без свети, па је и он морао у свлачионицу.

И гости су имали проблема са повредама играча. Голман Огњен Чанчаревић је код другог гола Звезде ударио главом у стативу, тако да од 73. минута за „ђаволе“ бранио Кнажевић.

Звезда је смањила предност Партизана на осам бодова, с тим што црно-бели у недељу играју у Кули меч 20. кола.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бајковић, Вешовић, Спајић, Микић, Младеновић, Гаридо, Милијаш, Миливојевић (од 40′ Ожеговић), Каду (од 83′ Савићевић), Лазовић, Дауда (од 66′ Мудрински).

РАДНИЧКИ 1923: Чанчаревић (од 73′ Кнежевић), Фејса (од 54′ Спалевић), Оташевић, Бубања, Петровић, Својић, Бељић (од 80′ Ђуричковић), Милошковић, Мирић, Марић, Миловановић.