PORAZ ORLOVA OD ARGENTINE, a Teo povredio ruku pred Olimpijadu!

0

U završnici napetog meča, sredinom četvrte deonice, Teodosić je predvodio napad naše nacionalne selekcije. Odjednom se uhvatio za šaku i uz bolnu grimasu istrčao sa terena.

milos-teodosic bol 7

Кошаркашка репрезентација Србије изгубила је од Aргентине са 74:79 (14:30, 24:10, 20:18, 16:21) у другом колу турнира „Супер 4“ у Кордоби, али много више од тог резултата брине повреда капитена „орлова“ Милоша Теодосића пет дана пред почетак Олимпијских игара.

У завршници напетог меча, средином четврте деонице, Теодосић је предводио напад наше националне селекције. Одједном се ухватио за шаку и уз болну гримасу истрчао са терена.

Десну, шутерску руку повредио је покушавајући да се ослободи притиска Факунда Кампаца, 25-годишњег плеја Мурсије. Да ли је дошло до теже повреде костију, или до блаже, у виду „набијања“ прста па би пауза могла да буде врло кратка, остаје да се види на предстојећим лекарским прегледима.

Aргентинци су утакмицу почели одлично, серијом тројки дошли до предности 16:3, имали су у првој четвртини и 16 поена предности, али наш тим већ до полувремена је успео да се врати у меч, па су на полувремену домаћини имали само два поена предности.

Почетак треће четвртине био је најбољи део утакмице за тим Aлександра Ђорђевића. Србија је половином треће деонице дошла до своје највеће предности (54:46).

Ипак, Aргентинци су спречили Србију да се одлепи, па се у последњу четвртину ушло са изједначеним резултатом. Резултатска равнотежа трајала је три-четири минута, када је Карлос Делфино са пет везаних поена повео своју екипу ка победи – 66:62.

Одговор је стигао преко сјајног закуцавања Радуљице, на асистенцију Теодосића (68:66), да би затим наш капитен због повреде прста шаке морао да напусти игру. Aргентинци су затим у серији погодили три тројке и практично решили питање победника.

Без Теодосића, али и без сјајних налета попут мини-серија од 12:2 за мање од четири минута игре, „орлови“ нису имали права решења када су се на пракет вратили Ђинобили и Скола, а Делфино задржао висок ниво. Домаћин је најпре са 10:4 дошао до поравнања на 58:58, а онда уз три тројке Делфина направио одлучујући корак ка победи.

У нашем тиму најефикаснији је био Мирослав Радуљица са 13, док су Милош Теодосић и Владимир Штимац убацили по 12 поена. Карлос Делфино је био најефикансији на мечу са 21 поеном, а Aндрес Ноћиони је постигао 19.

Србија ће трећи меч на турниру “Супер 4” играти у понедељак против Хрватске од 23 сата по нашем времену.

Иако су стратну поставу чинили Марковић, Богдановић, Калинић, Бирчевић и Јокић, наша три најбоља стрелца на овом мечу ушли су у игру са клупе: Радуљица је убацио 13 поена, уз седам скокова, а по 12 су дали Теодосић и Штимац, који није имао промашај из игре (6/6). Делфино са 18 поена и пет тројки из осам покушаја, Ноћиони са 17, те искусни Ђинобили са 14 поена, предводили су аргентинску селекцију у овом мечу који је обема екипама послужио као припрема за наступ на Олимпијским играма у Рио де Жанеиру.

Србија – Aргентина 74:79 (14:30, 24:10, 20:18, 16:21)

Србија: Богдановић 6п (шут за два 3/6, за три 0/6), 3ск, 2ас, 3из, 1ук, 2бл, Марковић 0п (шут за два 0/2, за три 0/1), 2ск, 2ас, 2из, Калинић 8 (шут за два 2/3, за три 1/1), 4ск, 3ас, 3из, Бирчевић 4, Јокић 3п (шут за два 1/3), 7ск, 1ас, Теодосић 12п (шут за два 2/4, за три 2/5), 2ас, 2из, 1ук, 1ос, Симоновић 8, Недовић није играо, Радуљица 13п (шут за два 3/5), 7ск, Штимац 12 (шут за два 6/6), 4ск, Јовић 6п, 5ск, 5ас, 3из, 2ос, Мачван 2п, 4ск, 1ос, 1из

Aргентина: Скола 6, Ђинобили 13, Брусино, Делија 5, Ноћиони 19, Кампацо 5, Лапровитола 11, Делфино 20 (шут за два 1/3, за три 5/8), Дек, МAинолди, Aкуња, Гарино

Србија у проблему, Кампацо повредио Теодосића

Организатор игре Орлова повређен на другом мечу Супер 4 турнира у Кордоби, „страдао“ прст десне, шутерске руке

Лоше вести по селектора Орлова Александра Ђорђевића. Организатор игре Орлова Милош Теодосић повредио је прст десне, шутерске руке.

Неколико минута пре краја меча са Аргентином, при резултату 66:68 плејмејкер ЦСКА је кренуо у напад, а онда га је Кампацо удрио по руци.

Милош је са болном гримасом истрчао са терена, а колико је био љут видело се касније када је погледом тражио кривца.

Степен повреде још се не зна, али свакако не би било добро да се ради о озбиљнијој повреди, јер се и у Кордоби видело да је Теодосић „мозак“ Орлова и да тим без њега у најмању руку није исти.

А, о Милошевом значају говори и то да је цела „клупа“ Орлова по повреди забрнуто јурнула ка њему са очитом бригом на лицима.