Poraz nervozne Srbije od Španije!

0

vaterpolo Srbija-2(Б92)

Српски ватерполисти поражени су од Шпаније са 14:13 после извођења петераца у мечу разигравања за пласман од петог до осмог места на Светском првенству.

После регуларног дела утакмице резултат је био 6:6, у продужецима су оба тима дала по два гола, па је у извођењу петераца одлучила тек осма серија.

Одлучујући гол за домаћина постигао је Гарсија, док је Митровић промашио за ‘делфине’, који ће играти за седмо место на шампионату са Аустралијом.

У првој четвртини виђена је изједначена игра, о чему сведочи резултат на крају тог периода – 2:2. У наставку, наши ватерполисти су преузели контролу, али су до полувремена постигли само један гол, који је био дело Филиповића, и отишли на одмор са плус један. Ипак, евидентна је нервоза међу ’делфинима’, у неколико наврата нису успели да реализују добре прилике.

Друго полувреме протекло је у егал игри, Мандић и Пијетловић су држали наше у игри, али су Шпанци направили преокрет и повели са 6:5 преко Перонеа. До краја регуларног дела утакмице, српски ватерполисти су изједначили, а Митровић је имао сјајну шансу да донесе тријумф у последњим тренуцима, али је погодио стативу, па се ушло у продужетке.

У продужецима, ‘делфини’ су наставили са нервозном игром, врло брзо пошто су повели са 7:6, дозволили су Шпанцима да изједначе, али је грешку врло брзо исправио Прлаиновић за 8:7. Шпанцима је изједначење у другом продужетку донео Мингел, а Удовичић је имао сјајну прилику да одмах узврати, али је голман домаћих био сигуран. До краја меча није било голова, иако су Шпанци имали одличну прилику у финишу, па се приступило извођењу петераца.

При извођењу петераца, ватерполисти и Србије и Шпаније су били непрецизни у другој и четвртој серији, да би у одлучујућој, осмој, прво Митровић промашио, а потом Гарсија погодио. Претходно је Филиповић био оба пута прецизан, а по једном Митровић, Ћук и Прлаиновић, који је имао један промашај, као и Удовичић.

’Делфини’ нису успели да се пласирају у полуфинале, пошто су пре два дана поражени од Црне Горе са 9:8, док су Шпанци изгубили од Италије.

Полуфиналне утакмице играју се у току вечери, а састају се Црна Гора и Италија, и Мађарска и Хрватска.