Pobede Partizana i Vojvodine, Zvezda nerešeno

0

Partizanrukomet(Б92)
Одигране су четири утакмице 22. кола Рукометне лиге Србије, победе су остварили Партизан и Војводина.

’Црно-бели’ су на свом терну теже него што се очекивало победили ПКБ са 28:26, док су Новосађани наставили победничку серију и славили у Зајечару 26:24.

Победника није било на мечевима Колубара – Црвена звезда и Црвенка Јафа – Врбас, на којима су постигнути идентични резултати – 28:28.

Најефикаснији у Партизану били су Радивојевић и Илић са по шест голова, а Тодоровић је убацио седам за ПКБ.

Војводина наставља да ниже победе, Зајечар је пружао отпор у првих 10-15 минута, али то није било довољно да се угрози добра игра Војводине. У победничкој екипи се истакао голман Абауић са 13 одбрана, а Јошић и Стојановић су постигли по шест голова.

Код домаћих је Петковић постигао десет погодака.

Црвена звезда је након победе у прошлом колу против Југовића одиграла нерешено са Колубаром у Лазаревцу. Колубара је имала пет голова предности на полувремену, али су ’црвено-бели’ ипак успели да стигну до бода.

Најефикаснији у домаћој екипи био је Чаваљуга са девет голова, колико је постигао и Брајовић за госте.