Pobeda Srbije za kraj 2012.

0

Фудбалери репрезентације Србије победили су Чиле у пријатељској утакмици са 3:1 (1:0) у швајцарском Санкт Галену.

Ово је био последњи меч ’орлова’ у 2012. години, први после пораза од Белгије и Македоније у октобру, у квалификацијама за Светско првенство 2014. године.

Србија је повела голом Лазара Марковића у 22. минуту. Предност је удвостручио дебитант Ђорђевић у 47. минуту, а на 3:0 повисио је Ђуричић у 65. Коначан резултат поставио је Енрикес десет минута пре краја меча.

У првих неколико минута ниједна екипа није успела да створи озбиљнију приилку. Србија је нападе градила углавном по левој страни преко Коларова и Ђуричића.

Прву шансу ‘орлови’ су имали када је Ђуричић додао ка Ивановићу који је фаулиран. Слободан ударац је са око 18 метара извео Коларов, али је лопта отишла преко гола.

Србија је у наставку два пута озбиљније запретила фудбалерима Чилеа. Петровић је лопту послао до Марковића, а затим је центрирао Коларов, али Ђуричић није успео лепо да захвати лопту. Након тога је Марковић пронашао Шћеповића који је остао сам на 12 метара и шутирао преко гола.

Србија је у вођство дошла у 22. минуту. Сулејмани је центрирао, а Лазар Марковић је главом лопту послао у мрежу. Ово је његов први гол за репрезентацију.

Чиле је прву прилику имао из слободног ударца, након што је Петровић добио жути картон, али је резултат остао непромењен. Уследио је притисак фудбалера из Јужне Америке који су са свих страна покушавали да угрозе гол Србије. Још једном су запретили из слободног ударца. Фернандес је шутирао, али Бркић није морао да интервенише.

До краја полувремена Србија је имала прилику преко Ђуричића, а Чиле је имао најбољу шансу у досадашњем току меча. Хара је додао до Варгаса, који је лопту проследио до Енрикеса, а он слабо шутирао.

Трострука измена у репрезентацији Србије на почетку другог полувбремена. Ломић је ушао уместо Коларова, Филип Ђорђевић је заменио Марка Шћеповића, а Рукавина Ивановића.

Србија је кренула агресивно од самог старта. Прво је Филип Ђуричић проиграо имењака Ђорђевића, а Пинто је успео да одбрани. Убрзо је уследила нова акција и исти актери. У 47. минуту Петровић је додао лопту Ђуричићу, који је асистирао Ђорђевићу, а он био прецизан за 2:0.

Тандем Ђуричић-Ђорђевић наставио је сјајно да функционише. Овога пута Ђорђевић је асистирао Ђуричићу, који је у 65. минуту повећао предност Србије на 3:0.

Одмах након гола, фудбалера Херенвена заменио је Душан Тадић, а уместо Сулејманија ушао је Радовановић.

Нешто мирнија игра у наставку, Србија се након трећег гола повукла, а фудбалери Чилеа нису озбиљније запретили.

Репрезентација Чилеа је у 80. минуту остала са играчем мање. Црвени картон је добио Видал, након фаула са леђа над Петровићем. Слободан ударац извео је Тадић, али само до живог зида.

Још једна измена у екипи Синише Михајловића. Луку Миливојевића заменио је Александар Игњовски.

Фудбалери Чилеа смањили су предност у 88. минуту. Ферндандес је извео слободан ударац искоса са десне стране, а Енрикес главом закуцао лопту у мрежу.

Србија: Бркић, Ивановић (Ломић ’46), Коларов (Рукавина ’46), Максимовић, Томовић, Миливојевић (Игњовски ’85), Петровић, Марковић, Сулејмани (Тадић ’60), М. Шћеповић (Ђорђевић ’46), Ђуричић (Радовановић ’60).

Чиле: Пинто, Хара, О. Гонзалез (М. Гонзалес ’74) , Рохас, Итура (Опазо ’46), Фернандез, Видал, Медел, Бесажур (Мена ’70), Санчез (Енрикес ’20), Варгас (Гутјерез ’56)