Pobeda Srbije na startu U19 EP

0

u19 reprezentacija

Млада репрезентација Србије почела је У19 Европско првенство победом над Турском са 2:1 (1:0), у групи Б у Литванији.

‘Орлићи’ су повели голом Луковића у 17. минуту, а од самог почетка сусрета имали су офанзиву.

Изабраници Љубинка Друловића играју у групи Б, а поред Турске у њој се налазе и Француска и Грузија.

Голу Луковића претходила је одлична шанса Максимовића, да би потом Максимовић-Савић погодио пречку. Само седам минута после гола Луковића, Турци су имали најбољу прилику у дотадашњем делу утакмице. Рајковић је тада одлично реаговао после шута Јилмаза, а иако се чинило да је лопта у голу, судија није ни помислио да призна погодак.

Та ситуација је успорила турске фудбалере, али су наши наставили са нападима и до истека првих пола сата игре Ђурђевић и Луковић су имали прилике да дуплирају предност, али нису успели да затресу мрежу противника. Уследио је период мирније игре, а до краја првог полувремена наш тим је задржао заслужено вођство.

Након десетак минута анемичне игре два тима у наставку, Србија је дуплирала вођство у 55. минуту. Стрелац првог гола Луковић убацио је из тешке позиције са леве стране лопту у петерац, а Александар Митровић је волеј ударцем савладао голмана Турске, иако је био сам између тројице ривала.

После овог гола наш тим је заиграо опрезније у одбрани, није срљао у нападу, па је препустио иницијативу ривалу. Турска је у наредних 20-ак минута неколико пута запретила, углавном преко Јилмаза, али Рајковић није имао већих проблема на голу.

Турци су у финишу напали још жешће, Јилмаз је и даље био главна опасност, овај пут је Рајковић морао да буде много опрезнији. Наш тим се одлично бранио све до 88. минута. Резервиста Нијаз добио је сјајну лопту испред петерца, његов чувар био је сувише далеко па је Турчин лако савладао нашег голмана.

Друловић је у надокнади времена појачао дефанзиву увођењем Војводића и Мелега, а Милинковић-Савић је умало са средине терена изненадио Пирија. Неколико секунди након што је истекла надокнада времена Турска је умало изједначила, али је наш тим ипак имао среће, лопта је прошла поред стативе, па је остало 2:1.