Partizanu na kraju pripao bod

0

FK Partizan Napredak57_orig

Фудбалери Партизана и Напретка одиграли су нерешено 1:1 у мечу десетог кола Јелен Суперлиге.

Капитен Партизана Саша Илић је на данашњи дан пре тачно 17 година (1996.) дебитовао у црно-белом дресу, у Чачку против Борца (0:10), пошто је у 57. минуту ушао у игру уместо Ивана Томића.

’Црно-бели’ су први на табели са 20 бодова, а Крушевљани су осми са 12.

Састави:

Партизан: Стојковић, Живковић М, Волков, Обрадовић, Станковић, Ђемба-Ђемба, Илић, Петровић (Којић), Јојић, Никовић (Лука), Фофана (Грбић)

Напредак: Крзнарић, Милошевић, Бојић, Гаврић, Трујић (Бајић), Цветковић, Миросављевић, Обенг, Милошевић (Фримпонг), Коковић, Удовичић.

Раније у суботу одиграна су четири меча, апобеде су остварили Војводина, Јагодина и Нови Пазар.

Од 18 часова на Бановом брду играју Чукарички и Вождовац, у Ужицу се састају Слобода и Јавор, а сат касније у Нишу Раднички дочекује Црвену звезду.

На стадиону нема организованог навијања због тога што је у ноћи између петка и суботе избоден припадник навијачке групе Забрањени Владимир Живковић. Ипак, повремено стадионом одјекује „Управа напоље“.

Меч је почео офанзивно на обе стране. Први ударац ка голу имао је Напредак, Бојић је шутирао са 18 метара, али је Стојковић одбранио. Нинковић је одмах потом је имао добру прилику, али је оклевао у казненом простору, затим се сптељао, након тога Јојић је упутио ударац преко гола.

Велику прилику имали су домаћи у деветом минуту. Нинковић је добио лопту по левој страни, оштро центрирао, лопта је дошла до Фофане који је из прве шутирао, али само поред гола.

‘Црно-бели’ су поново имали велику шансу. Јојић је узео лопту на половини терена, кренуо сам ка голу, а голман Крзнарић није имао проблема да заустави слаб ударац фудбалера Партизана.

FK Partizan napredakorig

Напредак углавном своју прилику тражи преко контранапада, гости су упутили још један ударац са дистанце, Гаврић је шутирао, а Стојковић одбранио.

Уследио је нешто мирнији период игре, Крушевљани су покушавали да угрозе гол Партизана, али је одбрана шампиона Србије, пре свега захваљујући Обрадовићу, реаговала на прави начин.

У финишу првог полувремена још једна акција у којој је учествовао Јојић. Нинковић је покушао да проследи лопту ка Јојићу који је био у шеснаестерцу, није успео да је прихвати, али је изнудио корнер. Волков је након тога упослио Нинковића који главом лопту шаље поред статвие.

Коковић је извео слободан ударац са 30 метара, а Стојковић је једва успео да избоксује лопту у корнер.

ГОООЛ! Напредак је повео на почетку другог полувремена. Живковић није успео да заустави Трујића, гостујући фудбалер је имао један на један са Стојковићем, успео да га заобиђе и лопту смести у гол.

Након корнера Партизана, Којић је оборен са леђа у казненом простору, али судија није досудио пенал. Након фаула над Волковим Нинковић је извео скраћени корнер на другу стативу, ту је био Којић који је са мање од пет метара погодио пречку. Убрyо потом Илић је шутирао са 16 метара, након додавања Јојића, али је лопта отишла поред гола.

Напредак је пропустио велику прилику да удвостручи предност. Трујић је био сам испред голмана, додао је до Миросављевића који је хтео да лобује Стојковића, који је спречио његов ударац.

Уследила је иницијатива Партизана. Живковић је центрирао, Јојић је вратио ка Илићу, капитен ‘црно-белих’ шутира са седам метара, лопта иде у гол и на гол линији погађа једног играча и одлази у корнер. Одмах из корнера још једна прилика, али је резултат остао непромењен.

Након центаршута Луке, Којић је главом упутио лопту ка голу, а Крзнарић отклања опасност. Јојић је потом прошао по левој страни казненог простора и шутирао у спољни део мреже.

ГОООЛ! Ђемба-Ђемба је упослио Луку, а он искоса се десне стране шутирао у ближи угао и савладао голмана.

Партизан на све начине покушава да стигне до сва три бода. Крзнарић је одбранио ударац Јојића са осам метара.

У самом финишу судијске надокнаде досуђен је слободан ударац за Партизан. Доста времена је прошло како би судија организовао живи зид. Други жути картон зоб гометања добио је Бојић. Јојић је шутирао са око 20 метара и погодио стативу. Резултат је остао нерешен.