PARTIZAN SVE BOLJI, SJAJAN DEBI SAMJUELSA:Crno-beli slavili protiv Cibone u Zagrebu

0

Košarkaši Partizana pobedili su Cibonu na gostovanju i vezali petu pobedu

Кошаркаши Партизана победили су Цибону у Загребу са 90:74 и везали пету победу заредом, ако се урачуна и Еврокуп.

Црно-бели играју све боље и овим тријумфом су направили добру увертиру за дуел са Звездом у следећем колу (понедељак 21.00). Али, претходно их чека Лимож у Еврокупу.

Партизан је играо без Патрика Милера који је повредио руку на мечу у Билбау ,па је пропустио овај меч, али је издоминирао Вилијамс Гос са 20 поена и 13 асистенција.

Одлично се показао Самардо Семјуелс са 16 поена и 7 скокова, док је Андрић додао 14, али у најважнијем моменту.

Осим прих 5 минута меча (12:7) где су заостајали пет поена, црно-бели су били бољи осталих 35 минута, а имали су и 20 поена разлике током меча.

ЦИБОНА: Билиновац, Уљаревић, Јанг 20, Жорић 20, Ћорић, Мелвин 9, Новачић, Бошњак 8, Розић 12, Госпић 3, Томас 2, Бушма

ПАРТИЗАН: Вилијамс Гос 20 (13 асистенција), Тадић, Маринковић 9, Величковић, Томић, Пецарски, Гавриловић 6, Андрић 14, Семјуелс 16 (7ск) , Чакаревић 6, Стевановић 3, Шалић 6.

Само у првих пет минута меча Партизан је био у подређеном положају 12:7, а након тога подигли су ниво игре и енергију..

Преокренули су резултат и у првих 10 минута виђена је изједначена игра. Видело се да црно-бели имају много самопоуздања после победе у Билбау.

Кључни моменат била је друга четвртина када је Андрић убацио две тројке, а Гос продорима разбио одбрану Цибоса па је Партизан дошао на плус 7 20:27.

Само два минута касније Андрић је новом тројком донео плус 12 22:34 и од тада црно-бели доминирају.

Горостасни центар Самардо Семјуелс је показао да ће бити огромно појачање. Једноставно је доминирао како под кошем тако и у шуту где је убацио две тројке.

Партизан тренутно игра убитачну кошарку у нападу и даје преко 90 поена, а том је на овом мечу могао да захвали одличном шуту за три поена 14-28 што је 50%. Када тројке шутирате тако, не можете да изгубите.

За два су били такође одлични 57,56 % а имали су и 37 скокова, а Цибона 27.

Нема сумње да Вилијамс Гос игра у врхунској форми и да је прави лидер екипе. Још да је играо Милер, вероватно би резултат био убедљивији. Семјуелс ће бити одлично појачање и видећемо како ће расположени Партизан играти против евролигашке Звезде следећег понедељка.