• Партизан одбрану титуле почео тријумфом у Крагујевцу

Партизан одбрану титуле почео тријумфом у Крагујевцу

0

sp-pavlovic_620x0

Више од 20 минута кошаркаши Партизана су се „давили“ у крагујевачком „Језеру“, да би у другом полувремену, на прсима одличног Павловића, Тепића и Ловерња успели да испливају до победе над Радничким (76:69) и тако упишу први успешан корак ка одбрани националне титуле.

Осетио је Раднички да је Партизан „мекано“ ушао у утакмицу. Мариновић је распоредио саиграче у јуришни вод који су олако освајали терен, а када нису могли да се спусте у рекет, радила је артиљерија. На почетку усамљени Бертанс, мини серијом тројки покушао је да заустави захуктале Крагујевчане, касније му се прикључио Павловић. Али, одбрана је и даље попуштала…

Корисли су Бирчевић и друштво сваку шансу да поентирају, често терајући ривала на фаулове, али и у два наврата Вујошевића да уђе у терен. Оба пута је санкционисан техничким грешкама, после друге аутомастким искључењем, због чега неколико минута није желео да напусти паркет, већ је желео расправу са судијом Глишићем. Ипак, спортски диртектор Тодорић је успео да га смири, али не и да угаси буктињу са трибина, која је погурала Крагујевчане до двоцифрене предности.

Ипак, после великог одмора, трибине су се умириле, али се распламсала жеља Павловића. Феноменални бек црно-белих је иницирао серију од 14:0 за потпуни преокрет (46:55), половином треће деонице. У троугли са Ловерњом и Тепићем порозну одбрану је претворио у гранитну, али је стизао и у нападу да држи контролу резултата.

Није остало Радничком много избора него да се у последњих десет минута упусти у борбу „прса у прса“, стигне на корак до новог прокрета (62:63, 36. минут). Међутим, нису Београђани дозволили да им велики труд из треће донице, којим су анулирали све грешке из првог полувремена, олако пропадне.

РАДНИЧКИ – ПАРТИЗАН НИС 69:76
ДВОРАНА: Језеро. Гледалаца: 3.500. Судије: Јурас (Београд), Глишић (Бероград), Пецељ (Нови Сад).
РАДНИЧКИ: Новак, Јанковић, Лешић 11 (9-4 за два, 6ск), Јовић, Млађан 11 (3-0 за два, 6-3 за три, 4ск), Калинић 8, Бирчевић 18 (6-3 за два, 7-3 за три, 10ск), Димић 5, Балмазовић 4, Бркић 2, Јевтовић, Мариновић 10 (3-1 за два, 7-2 за три, 3ск, 12ас).
ПАРТИЗАН НИС: Тепић 2 (7ск, 4ас, 4ук), Ловерњ 12 (4-3 за два, 5-0 за три, 9ск), Павловић 22 (7-4 за два, 8-4 за три, 2-2 сл. бацања, 4ск, 3ас Дало, Милутинов 5, Гагић10 (4ск), Богдановић 5, Мусли 2, Шалић, Андрић 3, Безбрадица, Бертанс 15 (2-2 за два, 7-3 за три).
По четвртинама: 28:22, 16:19, 6:16, 19:19

РЕЗУЛТАТИ

Одиграно јуче: ФМП – Металац Ваљево 72:61.
Одиграно у суботу: Црвена звезда – Борац Чачак 85:63, Мега Визура – Црнокоса Косјерић 94:84.
У мечевима другог кола Суперлиге Србије 12. априла састају се Металац – Мега Визура, Црвена звезда – ФМП, Борац – Партизан и Црнокоса – Раднички.