• PAO PARTIZAN: Odbojkašice Zvezde odbranile Kup Srbije

PAO PARTIZAN: Odbojkašice Zvezde odbranile Kup Srbije

0

odbojkasice-crvene-zvezde-foto-ossrborg-1392579010-446491

Стара Пазова – Одбојкашице Црвене звезде одбраниле су Куп Србије, пошто су вечерас у Старој Пазови победиле Партизан Визуру с 3:2, по сетовима 21:25, 25:22, 25:13, 17:25, 15:13.

Звезда је тријумфом у Старој Пазови стигла до 17. националног Купа, а петог узастопног.

Партизан је остао на два освојена трофеја.

Звезда је после велике борбе успела да сломи отпор Партизана и реваншира се црно-белима за поразе у првенству и Суперкупу ове сезоне. За најкориснију одбојкашицу финалног турнира проглашен је коректор црвено-белих Адела Хелић.

Почетак утакмице припао је Црвеној звезди, која је повела са 3:1. После почетне нервозе одбојкашице Партизана Визуре су преокренуле резултат и повеле са 5:4. Узвратила је Црвена звезда и серијом 3:0 стигла до вођства од 7:5. Уследило је ново изједначење, 7:7. Водила је Црвена звезда затим са 11:8, а Партизан Визура је потом изједначио на 12:12. Повеле су „црно–беле“ са 14:13, а онда су први сет привеле крају и добиле га с 25:21.

Црвена звезда је у другом сету повела с 8:6, а Партизан Визура је преокренуо резултат на 10:8. Одржавао је Партизан Визура вођство до 17:15, када је Црвена звезда серијом 4:0 стигла до предности од 19:17. Звезда је успела да добије други сет с 25:22.

Црвена звезда је у трећем сету повела са 5:1, а онда је убедљивом игром добила овај део меча с 25:13. Црно-беле су доминирале у четвртом сету с 25:17.

У петом сету водила се неизвесна борба до резултата 7:5 за Звезду. Црвено-беле су потом повеле с 13:9. „Црно–беле“ су смањиле на 13:11, али је Звезда задржала два поена предности и заслужено је стигла до победе.