• PALA GORICA: Zvezda uspešno okončala pripreme u Sloveniji (Tok meča)

PALA GORICA: Zvezda uspešno okončala pripreme u Sloveniji (Tok meča)

0

crvena-zvezda-gorica-foto-kurirsport-1392213545-444215

Горица, која је нека врста испоставе италијанске Парме, била је последњи ривал црвено-белих на припремама у Словенији.

Фудбалери Црвене звезде савладали су у последњем мечу на припремама у Словенији Горицу резултатом 2:0 (1:0). Голове против четвртопласираног тима словеначког првенства постигли су Милијаш у 23. и Мрђа у 85. минут.

Црвено-бели су у претходним проверама били бољи од Домжала, Слободе и Копра.

ТОК МЕЧА

1. ПОЛУВРЕМЕ

Правих 45 тврдих, првенствених минута одиграли су фудбалери Црвене звезде против Горице. Обе екипе се нису штеделе, било је жестоких дуела, много трчања, отворене игре. Грешку домаћина, односно опасну игру у шеснаестерцу, искористили су црвено-бели на прави начин. Милијаш је искористио поклон, односно зицер који су му наместили Италијани у редовима словеначког прволигаша. Могла је Црвена звезда да постигне макар још један гол, да су Касалица или Ковачевић били присебнији, мада је могла и да га прими после грешке Келхара. Све у свему, реалних и заслужених 1:0 за Црвену звезду против Горице.

Шансу да од почетка другог полувремена заиграју, добиће Драган Мрђа, Дарко Лазовић и Никола Мијаиловић.

Ц. звезда – Горица  2:0 (1:0)
Стадион: НД Горица.

Гледалаца: /.
Судија: Осман Хајдић (Словенија).
Помоћници: Аљаж Орешек и Томаж Черне (Словенија).
Стрелци: Милијаш 23., Мрђа 85.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Бајковић – Петковић, Келхар, Павићевић, Ненадић – Ковачевић, Милијаш – Печник Нинковић, Касалица – Дауда. Тренер: Славиша Стојановић.
ГОРИЦА (4-3-3): Качиоли – Широк, Еноу, Берардочо, Модоло – Јоган, Лападула, Висенте – Кода, Мисурака, Финокио. Тренер: Родолфо Ваноли.

45. минут – КРАЈ 1. полувремена

43. минут – Слободан ударац за Црвену звезду, идеално растојање за капитена Милијаша, али он са 20 метара лоше шутира, и лопту лако хвата голман домаћина Качиоли.
35. минут – Горица пропушта велику прилику. Келхар је лоше примио лопту, она му је побегла и уместо да је избаци у аут, он је покушао да је спаси и погрешио. Горица је имала контру, али је центарфор Масимо Кода, иначе најбољи стрелац првенства Словеније, погрешио при лобу Бајковића.
23. минут – ГОООЛ!!! Милијаш је стрелац. Нинковић је извео индиректан ударац тако што је кратко пипнуо лопту, а Милијаш је прецизним ударцем послао у доњи десни угао гола Горице.
22. минут – Жути картон за Матију Широка из Горице, индирект за Црвену звезду.
21. минут – Касалица опет у одличној шанси, али слабо шутира са 10 метара од гола.
17. минут – Добар продор Ненадића по левој страни, али његова асистенција не стиже до Нинковића.
14. минут – Горица постиже гол, али је судија због офсајда поништио погодак Ђанвиту Мисураки.
12. минут – Ковачевић погађа пречку са 16 метара. Иако је на леђима има двојицу играча, одлично се снашао и спољним фелшом лобовао голмана Горице, али је замало био непрецизан.
7. минут – Прилика за Касалицу, али он не успева да ухвати лопту на волеј и опасније припрети голу Горице. Центрирао је Милијаш, а голман Качиоли је лако ухватио лопту.
1. минут – Горица је кренула са центра, али су фудбалери Црвене звезде врло брзо узели лопту у свој посед
Већ на почетку обојица тренера, и Стојановиц и Аполони агресивним приступом и саветима јасно дају до знања да им је стало до победе.

2. ПОЛУВРЕМЕ

90. минут – Жути картон за Јована Крнету, јер је непотребно приговорио судији.
87. минут – Одличан потез Јована Крнете, који је без фаула, доста искусно, спречио обећавајућу акцију Горице. За одличан потез Крнета је добио похвале шефа струке Стојановића и његових помоћника Костића и Живковића.
85. минут – ГОООЛ!!! Драган Мрђа је стрелац! Одличан центаршут Николе Мијаиловића који је прошао по левој страни, а Драган Мрђа је у маниру расног стрелца главом матирао голмана Горице. Оно што није минут пре пошло за ногом Ракићу, јесте Мрђи, који је тако оправдао епитет најбољег стрелца Црвене звезде у јесењем делу Суперлиге.
84. минут – Лазовић као тане побегао по десној страни, идеално упослио Ракића, али искусни центарфор са пет метара пребацује лопту преко гола. Штета.
79. минут – Бравуре Дарка Лазовића по десној страни, али без праве асистенције. Како би народ рекао – „велики промет, мала зарада“.
77. минут – Тежак фаул над Милошем Нинковићем у шеснаестерцу, али судија Хајдић није ништа свирао. Жестоки протести са клупе Црвене звезде и тренера Стојановића. Нинковић је остао на земљи, интервенисала је и лекарска екипа, а у међувремену је Ракић успео да уђе у игру.
76. минут – Излази Абиола Дауда, а у игру улази Милан Ракић. Мали неспоразум, јер је Ракић заборавио да скине венчани прстен, па Звезда сада игра са десет играча.
75. минут – Келхар добија жути картон, трећи за црвено-беле на мечу, због грубе игре.
74. минут, капитена Милијаша мења талентовани Вукан Савићевић који ће тако одиграти последњих 15 минута игре.
73. минут – У последњих десет минута играчи Црвене звезде су умртвили игру, као да су задовољни за вођством од 1:0. Више су концентрисани на кварење игре, него на атак на противнички гол.
72. минут – Жути картон за Николу Мијаиловића због приговора судији који му је одузео аут, сматрајући да га је играч Црвене звезде неправилно извео.
63. минут – Трострука измена у Црвеној звезди. Улазе Лазовић, Крнета и Мијаиловић, излазе Павићевић, Ненадић и Печник.
60. минут – Жути картон за Ацу Ковачевића због грубе игре.
58. минут – Одлична шанса за Дауду, добар ударац, али непрецизан. Асистирао је Нинковић, који је пре тога прелепом финтом избацио двојицу играча, али Нигеријац не користи прилику за гол.
50. минут – Црвено-бели су променили формацију у других 45 минута. Играју са два нападача, Мрђом и Даудом, и четири везна играча, Ковачевићем позади, мало испред њега Милијаш, лево Нинковић и десно Печник.
49. минут – Корнер за Црвену звезду, али су се играчи лоше поставили после очајне интервенције голмана домаћих.
46. минут – Једна измена у Црвеној звезди. Уместо Касалице у игри је Мрђа. Код Горице четири измене – ушли су Ванин, Осуји, Бацофија и Бониперти.

crvena-zvezda-gorica-foto-kurirsport-1392210254-444185

Горица, четвртопласирани тим у првенству Словеније има велики број италијанских фудбалера у својим редовима. Тако ће утакмицу против Црвене звезде почети чак осморица Италијана, уз два Словенца и Камерунца Енова. Занимљиво је да Горица има техничку сарадњу са чланом Серије А Пармом. У прилог томе иде и чињеница да велику већину у саставу словеначког прволигасса чине Италијани, односно странци који су под уговором са Пармом.

И тренер Горице је Луиђи Аполони, бивши фудбалер Парме и тренер под уговором са овим клубом, као и помоћници. Навијачи Горице подржавају тим из свог града, којег само пешачки прелаз дели од истоименог места у Италији, али замерају челницима клуба што шансу дају играчима са стране, уместо свом подмладку. Разлог је врло јасан, Горица је већ четири године најдоминантнији тим у млађим категоријама на подручју Словеније.

Тренер Црвене звезде Славиша Стојановић извешће састав који ће највероватније играти против Јавора из Ивањице 24. фебруара, у првом колу пролећног дела Суперлиге. Место уз леву аут-линију заузео је Љубо Ненадић, који ће заменити кажњеног Николу Мијаиловића. Штоперски тандем чиниће појачања Дејан Келхар и Саво Павићевић, док је на месту десног бека неприкосновен Марко Петковић. У стартној постави нема Дарка Лазовића, њега је по десној страни заменио Филип Касалица. На местима задњег везног биће капитен Ненад Милијаш и Аца Ковачевић, док ће испред њих у средини бити Милош Нинковић. По боковима дејствоваће Филип Касалица и Нејц Печник, а у шпицу ће бити Абиола Дауда.

Утакмицу између Црвене звезде и Горице посматраће председник Драган Џајић који се одмах после утакмице враћа за Београд. Јутрос је у Горицу стигао и потпредседник Славиша Кокеза који ће такође одгледати утакмицу црвено-белих.

Иако је утакмица затвореног типа, меч ће посматрати око стотинак пријатеља клуба, а навијачи Црвене звезде из Горице успели су да се некако сместе иза једне трибине. Око 20 Делија са транспарентом „Горица“ у црвено-белим бојама бодриће свој тим.