‘Orlovi’: Srbi rešetali po Evropi (Video)

0

orlovi-golovi

Српски фудбалски интернационалци били су веома расположени овог викенда. Чак 18 наших играча уписало се у стрелце широм Европе.

Најефикаснији је био Александар Митровић који је дао два гола за Андерлехт, а првенац у дресу Ситија уписао је Матија Настасић.

Стрелци били и Бошко Јанковић, Филип Ђорђевић, Дејан Лекић, Филип Костић, Лазар Марковић, Немања Гудељ, Зоран Тошић, Звонимир Вукић, Миљан Мрдаковић, Марко Момчиловић, Павле Попара, Лазар Арсић, Ђорђе Милић, Владимир Ђорђевић, Немања Андрић и Милош Адамовић.

Али, кренимо редом.

Енглеска – Матија Настасић стигао је до првенца у Енглеској у голеади Манчестер Ситија над Норичом 7:0. Александар Коларов меч је гледао са клупе.

Немања Видић био одличан у победи Манчестер Јунаујтеда над Фуламом у Лондону (3:1), док се Бранислав Ивановић није прославио са Челсијем у Њукасли (0:2). Један гол стигао је са стране коју он покрива.

Никола Жигић је одиграо 90 минута за Бирмингем, али није помогао тиму да избегне трећи пораз у последња четири кола, овај пут од Чарлтона.

Италија – Бошко Јанковић вратио се у стартну поставу Вероне и одмах је показао колико је значајан за тим постигавши други гол у победи против Каљарија (2:1). Ненад Крстичић играо је до 66. минута за Сампдорију која је изгубила кући од Сасуола (4:3).

Рома није успела да упише 11. победу на старту сезоне, одиграла је нерешено 1:1 у Торину, а Адем Љајић играо је за ’вучицу’ од 67. минута. У домаћем саставу Никола Максимовић добио је тек неколико десетина секунди.

Немачка – Невен Суботић је са клупе гледао рапсодију Борусије против Штутгарта (6:1). Огњен Мудрински добио шансу у стартној постави Гројтер Фирта, али до 72. минута када је замењен није успео да постигне ни један од пет голова његовог тима.

Пиринеји – Лазар Марковић се вратио на терен сјајним голом у лаганој победи Бенфике над Академиком. Српски фудбалер је пет минута пре краја постигао трећи гол свог тима. Немања Матић је одиграо цео меч, док је Миралем Сулејмани остао на клупи.

Антонио Рукавина одиграо је цео меч у новом поразу Ваљадолида у Примери. Његов тим примио је само један гол у Алмерији. Успешан је био и Мирослав Ђукић који је под великим притиском отказа. Његова Валенсија савладала је Хетафе у гостима са 1:0 па је српски тренер преживео.

У Сегунди, Спортинг из Хихона одиграо је нерешено 2:2 у гостима против Кордобе, а бод гостима у 90. минуту донео је Дејан Лекић који је осам минута раније заменио Стефана Шћеповића.

Француска – Милан Бишевац затворио све прилазе голу Лиона који је коначно славио, са 2:0 над Генгамом. Павле Нинков и Урош Спајић поражени са Тулузом 2:1 у Евијану. Милошу Красићу пола сата у поразу Бастије у Ремсу.

Филип Ђорђевић поново је био стрелац за свој Нант који је одиграо нерешено 1:1 у гостима са Монпељеом. Ђорђевић је погодио у 22. минуту што је његов седми гол у сезони, али Нант је у последњем минуту испустио победу.

Бенелукс – Александар Митровић постигао је три гола протеке недеље. Прво је био стрелац првог од три гола Андерлехта у Остендеу у среду, да би у суботу био двоструки стрелац против Левена за 3:1, и тако стигао до шестог гола у белгијској Жупиле лиги.

Сјајану суботу имао је и млади везиста АЗ Алкмара Немања Гудељ, поготком у слављу против Ден Хага 2:0. Бреда његовог оца Небојше доживела тежак пораз у Валвајку 3:0. Душан Тадић ће желети брзо да заборави меч са НЕК-ом, у којем је његов Твенте испустио 2:0.

Филип Костић постаје полако један од најбољих играча Гронингена који је одиграо нерешено 3:3 са Родом. Костић је уписао 3. гол у сезони (други у две недеље), а уз то је имао и једну асистенцију.

Клуб Бриж победио је Локерен са 1:0, Владан Кујовић остао је на клупи домаћина, а Ђорђе Деспотовић на клупи гостију. Беверен је код куће поражен од Серкл Брижа са 1:0, у стартној постави домаћина нашао се Милош Марић кога је у 68. минуту заменио Далибор Веселиновић.

Русија – Зоран Тошић је наставио голгетерски низ у дресу московског ЦСКА и на мечу са Волгом. Покупио је отпадак и поново донео тријумф „армејцима“. Милан Родић био је асистент за домаћина Волгу. Динамо је наставио са серијом добрих резултата, а Марко Ломић је поново био један од најзаслужнијих за мирну мрежу московског тима.

Остали – Звонимир Вукић је поново био златна резерва ПАОК-а, у 94. минуту погодио је из слободњака за тријумф против Ерготелиса.. Миљан Мрдаковић био је стрелац у победи Верије над Ираклисом у реваншу другог кола Купа Грчке, али његов тим није успео да прође даље.

Милан Вилотић је током недеље постигао аутогол, али је Грасхопер славио у градском дербију над Цирихом. Павле Попара погодио је у тријумфу Славије из Софије у среду у Бугарској.

Марко Момчиловић други викенд у низу стрелац за Пандуре у Румунији, што је четврти гол сезоне за овог штопера. Ипак, његов тим је поражен од Васлуиа.

Млади везиста Лазар Арсић био је двоструки стрелац у победи Ломбард Папе у Мађарској са 3:1 против Кечкемета за који је цео меч уз жути картон одиграо Дејан Каран, док је Владан Савић играо до 80. минута. Ђорђе Милић донео је Егрију пенале у Купу током недеље, али је његов тим елиминисан. Стрелци у Купу били су и Владимир Ђорђевић и Немања Андрић чији је Ђер славио 3:0.

Милош Адамовић ублажио је у надокнади времена пораз Равана од Интера, у дербију Бакуа у Азербејџану.