ORLOVI POLUPALI BOLIVIJU: Pobeda bitna za samopouzdanje! (VIDEO)

0

Sjajna Srbija protiv ne tako ubedljive Bolivije, pobeda koja je veoma bitna za samopouzdanje pred početak Mundijala.

Победа која много значи пред одлазак на Мундијал за наш тим. Савладали смо Боливију на „Меркур“ арени у Грацу убедљивом игром са 5:1 (4:0), деловали смо импресивно у појединим тренуцима и у сјајном расположењу одлазимо у Русију.

Одлично је све функционисало у нашем тиму на данашњем мечу.

Србија је почела у саставу где није било Луке Миливојевића и то је било једино изненађење, шансу од старта је добио Адем Љајић у формацији 4-2-3-1 одмах иза Митровића, док су Сергеј и Матић били задњи везни.

Бранислав Ивановић је био на десном беку у својој 103. утакмици, изједначио је рекорд Дејана Станковића и у мечу против Костарике би требало да обори рекорд по броју наступа за национални тим.

Од самог старта смо ставили Боливијцима до знања да смо бољи тим, а већ у 4. минуту први гол на утакмици.

Корнер је био досуђен за нашу репрезентацију, Адем Љајић га је извео, Александар Митровић је био највиши у скоку и погодио је за 1:0.

Није много прошло до друге прилике за репрезентацију Србије и новог гола, а овога пута смо видели сјајну акцију коју је покренуо Бранислав Ивановић по десној страни, проиграо је Душана Тадића који упућује повратну лопту Адему Љајићу, а фудбалер Торина погађа за 2:0.

Имао је Костић једну шансу за 3:0, висио је гол у ваздуху и онда се и десио у 23. минуту, Александар Митровић је након нове асистенције Адема Љајића, вероватно и најбољег играча првог полувремена, постигао други свог гол за 3:0.

Тадић је имао шансу, Матић је погодио пречку, а онда у 42. минуту нови гол у мрежи Боливије, видели смо сјајну акцију наше репрезентације, Коларов је упутио лопту Ивановићу, лопта је дошла до Миленковића који грудима спушта Љајићу на главу, овај додаје Митровићу који маказицама шаље лопту Браниславу Ивановићу, а фудбалер Зенита из прве постиже гол на својој 103. утакмици у дресу репрезентације!

Одмах на почетку другог полувремена Лука Миливојевић је ушао у игру, Матић је отишао ван, рекли бисмо да Крстајић има највећу недоумицу са фудбалером Кристал Паласа у овом тренутку.

Само 3 минута је прошло од почетка другог полувремена, Боливијци су смањили резултат. Претходно смо имали добру шансу у казненом простору, да би након тога уследила контра коју користи Кампос, Тадић је испао из игре, Стојковић није имао велике шансе.

Имали смо шансе, неколико узастопно, да би у 68. виђен још један леп детаљ са данашњег меча, Александар Митровић је опалио са 16-20 метара од гола, погодио горњи десни угао за коначних 5:1.

Неколико промена Крстајића до краја утакмице, што је довело до мањка шанси за наш тим, па промене резултата није било све до самог краја. Бележимо две шансе Марка Грујића који је добио шансу, на самом крају и шансу Костића, надамо се да ће лопта следећи пут ући када то буде далеко потребније него данас.

СРБИЈА: Стојковић (од 80. Рајковић), Ивановић, Тошић (од 67. Рукавина), Миленковић, Коларов, Матић (од 46. Миливојевић), Милинковић-Савић (од 63. Грујић), Љајић, Тадић (од 84. Радоњић), Костић, Митровић (од 70. Пријовић).

БОЛИВИЈА: Вискара, Ањез, Хакин, Бехарано (од 80. Варгас), Јустинијано, Арсе (од 50. Вака), Саведера (од 57. Рибера), Ралдес, Сагредо, Кампос, Санчез (од 63. Али).