„Орлићи“ победом окончали У20 ЕП

0

orlici2

Кошаркаши Србије заузели су 13. место на Европском првенству у Естонији победом над Бугарском 76:70 (19:13, 15:24, 13:24, 29:9) у борби за пласман.

Изабраници селектора Владе Јовановића успели су да направе велики преокрет и после заостатка од 16 поена (47:63) у 31. минуту дођу до победе у неизвесној завршници.

Најефикаснији у победничком саставу били су Андрић са 23 и Митровић са 21 поеном, док је у бугарском тиму Симеонов убацио 22, а Димитров 13 поена.

Била је то шеста узастопна победа младе репрезентације Србије на Европском првенству у Естонији. Међутим, због три стартна пораза на шампионату, изабраници селектора Владе Јовановића морали су да се задовоље са 13. местом на турниру.

Србија је у Талину изједначила најлошији пласман на шампионатима за кошаркаше до 20 година, након што је 2011. у Шпанији такође заузела 13. место.

Поново је наш млади тим одиграо утакмицу са доста осцилација у игри, али је на крају ипак успео да дође до тријумфа. После само осам минута дуела Србија је сигурном игром стекла 11 поена предности (19:8). Мало ко је у тим моментима могао да претпостави да ће изабраници селектора Јовановића на почетку четврте деонице бити у огромном заостатку (47:63).

Селекција Бугарске је до убедљивог вођства стигла највише захваљујући невероватним шутом за три поена, али је због кошева из велике даљине, на крају морала и да се помири са поразом. У завршници меча Михајло Андрић погодио је чак четири тројке, што је уз огроман допринос Луке Митровића, Ненада Миљеновића и Немање Крстића било довољно за ретко виђен преокрет и тријумф наших репрезентативаца.

Србија У20:
Рељић 2, Крстић 12, Маринковић 12, Ђорђевић, Аврамовић, Митровић 21, Миљеновић 4, Андрић 23, Бојић, Милошевић, Безбрадица 2, Јанковић.

Бугарска У20:
Кирилов, Грозев 1, Минков 11, Натскин 6, Стојанов 8, Карамфилов 2, Иванов 5, Тенчев, Симеонов 22, Галабов 2, Вутев, Димитров 13.

Бронзану медаљу освојила је Шпанија савладавши Русију са 70:63 (23:17, 14:11, 15:11, 18:24), а у борби за титулу од 19.15 сати играју Италија и Летонија.