OLIMPIJADA – HOKEJ: SAD i Rusija silni na startu (Rezultati)

0

rusija sad hokej. jpg

Репрепрезентације САД и Русије у хокеју на леду кренуле су са убедљивим победама на олимпијском турниру у Сочију.

САД је спектакуларно почео турнир и са шест голова у другој трећини декласирао Словачку 7:1, док је Русија са 5:2 била боља од селекције Словеније, у групи А.

У групи Б Финска је надиграла Аустрју са 8:4, у мечу у којем је упутила чак 52 шута ка голу ривала, а од 18.00 састају се Канада и Норвешка.

Након првих 20 минута нико није могао да наслути катастрофу Словака против САД, јер су Американци успели да постигну само један погодак преко Џона Карлсона, који је већ у 24. секунди другог периода поништио Томас Татар.

Међутим, уследио је торнадо САД-а и два гола у два минута за 3:1, а онда још четири поготка у периоду од осмог до 16. минута за коначних 7:1.

Двоструки стрелац био је Пол Стастни, док су се уз Карлсона по једном у листу стрелаца уписали Рајан Кеслер, Дејвид Бејкс, Фил Кесл и Дастин Браун. Џонатан Квин имао је 22 интервенције на дебију на голу САД.

Словенија је храбро одиграла на свом дебију на ЗОИ преотив једног од главних фаворита и домаћина Руса који играју у најјачем саставу са НХЛ звездама.

Руси су головима Александра Овечкина и Јевгенија Малкина најавили лак посао већ у првој трећини, ал су Словенци преко Жиге Јеглича стигли до два поготка у наставку.

На њихову жалост Иља Коваљчук је у међувремену искористио добру акцију Радулова и Малкина и претворио предност играча више у гол за Русију, која у првих десет минута преко Валерија Ничушкина и Антона Белова стигла до убедљивог тријумфа.

У првом мечу дана Аустрија се добро носила са Финцима до финиша првог периода, било је 2:2 до последњих 30 секунди, а онда су Оли Мата и Јарко Имонен преломили меч.

У наставку су Финци постигли још два поготка за 6:2 пред последњу трећину у којој је Аустрија само ублажила пораз.

Стрелци за Финец били су још Микаел Грунлунд, Сами Лепистон, Јуси Јокинен, Петри Контиола, те Имонен и Грунлунд по још један, док су голове за Аустрију дали Михаел Грабнер, Томас Хундертпфунд, те Михаел Грабнер два.

Победници група избориће директно учешће у четвртини финала, док ће најбоље другопласирана екипа такодје бити медју осам најбољих. Преосталих осам селекција бориће се за учешће у четвртфиналу.

Преглед резултата за дан 13. фебруар 2014.