Srpski vaterpolisti potopili Rumune

0

Ватерполо репрезентација Србије декласирала је Румунију са 12:4 и пласирала се у четврфинале где је чека тим Аустралије.

Филип Филиповић је после само 14 секунди од почетка меча затресао мрежу ривала, а после неколико прокоцканих прилика, Слободан Никић је пред крај прве деонице искористио ситуацију са играчем више да удвостручи предност.

Првих осам минута игре окончано је лепим ударцем са дистанце Стефана Митровића за 3:0.

Голови Митровића и Пијетловића најавили су дебакл Румуна, који су смањили резлику преко центра Кадара пре него што је на асистенцију Прлаиновића Никић повисио на 6:1 пред одлазак на предах.

У трећој деоници додавање голмана Сора искористио је Гоцић да увећа предност на 7:1, потом је Прлаиновић два пута затресао мрежу немоћног ривала, да би Никић донео великих 10:1 на крају четвртине.

Голгетерску серију су у последњој четвртини завршили Удовичић и Митровић, што је било сасвим довољно за убедљиву победу – 12:4.

Најефикаснији у репрезентацији Србије били су Стефан Митровић и Слободан Никић са по три гола, док је Прлаиновић постигао два поготка.