Rukometaši završili takmičenje, kajakaši dobri

0

Рукометаши Србије завршили такмичење
У последњем мечу групе на Олимпијским играма рукометаши Србије поражени су од селекције Мађарске са 26:23 и за њих је наступ у Лондону завршен

Рукометаши Србије су одлучили о својој судбини на Олимпијским играма – поражени су на последњем мечу у групи Б од селекције Мађарске са 26:23 (9:11) и пакују кофере како би се вратили кући јер је за њих такмичење завршено.

Вицешампионима Европе одговарао је и нерешен резултат да се пласирају у четвртфинале турнира у Лондону. Имали су предност током целог првог полувремена, али су онда пали у одбрани у 8. минуту другог полувремена када су Мађари преузели вођство и предвођени Мочником и Часаром разбили све препреке које су водиле до Станићевог, односно Марјанцевог, гола.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ
Водила је Мађарска на почетку меча са 3:1, али су рукометаши Србије добро су сабили своје редове и направили брзо преокрет па сад воде са 6:4 и добро се сналазе у ситуацијама са играчем мање. Али то ништа не мора да значи.

Станковић је увећао предност – 7:4… Међутим, ни Мађари се не дају па са два везана гола смањују предност на 7:6 и на срећу не користе две контре, које Дарко Станић брани.

Србија је имала два играча више и прилику са седмерца, али Вујин није био прецизан, па ни шанса није била искоришћена! У наредној прилици Никћевић је искористио напад и затресао мрежу противника – 8:6

Шешум постиже нови гол за Србију што Орлове враћа на досадашњу највећу предност – 9:6

Гол постижу и Мађари, са играчем више јер је Чутура био искључен – 9:7

Иако се меч игра за велики улог и присутан грч је нормалан, али Станковић делује сигурно – други пут је шутирао и други пут био прецизан – 10:7. Међутим, Мађари брзо враћају – 10:8

На полувреме рукометаши Србије отишли су са предношћу од два гола што – 11:9

У првом полувремену тим Србије имао је 18 шутева на гол противника, док су Мађари били мало организованији у нападу (23), али не и ефикаснији. У контрама су Орлови били бољи 10 – 5. Продановић је најбољи стрелац са три гола, а Дарко Станић је имао чак девет одбрана.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ
Србија има први напад у другом полувремену, али први минут и играча мање.

Орлови су постигли један гол, а Мађари од почетка полувремена два – од тога један са седмерца после чега је разлика смањена на минимум – 12:11.

И Србија је имала прилику да пуца са седмерца. Момир Илић је то искористио и вратио предност са играчем мање – 13:11. Још један гол је постигла Србија – 14:11, али није успела да сачува дуго ту предност – напротив дозволила је Мађарима да направе серију од 3:0 за два минута и изједначе – 14:14

Дарко Станић је приликом једне одбране, у 38. минуту, добио јак ударац у главу, указана му је лекарска помоћ али је одлучено да настави игру.

Дуго није било гола! После шест минута капитен Србије је вратио свом тиму предност – 15:14

Не предају се Мађари – 15:15. Меч прелази у потпуну неизвесност, смењују се гол за голом на две стране – Шешум – 16:15, а онда је мрежу Мађара затресао и Тодоровић – 17:16

Мочај је учинио све да доведе Мађаре у вођство и успео је – 17:18. Међутим, капитен Србије спашава ствар – 18:18

Мађарска користи прилику да из напада буде ефикасна и врати вођство – 19:18. Марјанац мења Станића на голу, али прима још један гол за највећу предност Мађара – 18:20. Настављају Мађари своју фантастичну серију од 6:1 – 18:21

Коначно Никчевић постиже гол за Србију – 19:21, али и Чазар узвраћа – 19:22. Вуковић враћа Станића на гол.

Са седам метара изнова погађа Момир Илић – 20:22. Као у репризном термину – Чазар постиже свој седми гол и враћа предност Мађарској – 20:23. Станковић на другој страни погађа – 21:23. Резултатска клацкалица – 21:24. Петим голом капитен Србије смањује предност Мађара – 22:24, али Мочај узвраћа и реализује и осми мађарски напад за редом – 22:25

Србија је имала играча више јер је управо Мочник искључен на два минута, колико је остало до краја меча, али је покушај Никчевића одбрањем. Продановић успева да затресе мрежу Мађара – 23:25.

Последњи гол на мечу дала је Мађарска за пролаз даље – 23:26

Кајак: Све по плану
Српски кајакаш Марко Томићевић пласирао се у полуфинале трке на 1.000 метара, са другим временом у својој квалификационој групи, а у полуфинале су прошле и кајакашице Антонија Нађ, Антонија Хорват-Панда, Марта Тибор, Рената Кубик у дисциплини K4 на 500 метара.