NOVI SKANDAL TRESE SRBIJU Obradović ponovo u glavnoj ulozi

0

Iskusni arbitar Srđan Obradović ponovo se našao na udaru javnosti. Ovog puta zbod deljenja pravde na utakmici omladinske lige između Jagodine i Napretka iz Kruševca.

Обрадовић, који је у жижу јавности доспео због суђења на утакмицама Црвена звезда – Партизан и Црвена звезда – Војводина, овог пута се нашао на удару Напретка.

Крушевљани су на свом званичном порталу издали саопштење у коме се питају по ком шаблону се врши делегирање судија за Омладинску лигу Србије, с обзиром да је у утакмици која је могла да одлучи борбу за опстанак главни арбитар био из истог града као и домаћи тим.

„У одлучујућој утакмици 27.кола омладинске лиге Србије,која је била дерби зачеља, омладинци Напретка поделили су плен са вршњацима из Јагодине, резултатом 1:1 (полувреме 0:0). Напредак је већи део другог полувремена играо са 9 играча, јер је у 64. минуту „поцрвенео“ Гајић, а само 3. минута касније и Палуровић. Са 9 играча против њих 12, Напредак је повео голом Квеквескирија у 74. минуту, да би домаћи изједначили већ у 77. голом Стојановића.

Иако је утакмица продужена дискутабилних шест минута домаћин није успео да освоји сва три бода, што је очигледно била жеља судије Срђана Обрадовића.

Питање које се неизоставно намеће је: по ком шаблону се врши делегирање судија за омладинску лигу Србије обзиром да је главни судија, који суди и Суперлигу, Срђан Обрадовић из Јагодине. Учествовање у спорту учи младе тимском раду, лидерству, самодисциплини, одговорности, толеранцији, развија њихове вештине савладавања различитих проблема, учи их истрајности, поштовању ауторитета, развија радне навике, јача њихов карактер, самопоштовање и самопоуздање.

Да ли их већ на почетку, претенциозним одлукама људи у црном, треба научити да краду, лажу и симулирају?!

Да ли нам треба таква омладина?“, стоји у саопштењу Напретка, објављеном на сајту клуба.