NOVAK PRESLIŠAO MAREJA i plasirao se u finale!

0

novak-endi-pred-usopfinale-reuters_origh

Новак Ђоковић пласирао се у финале турнира у Пекингу, победом над Ендијем Марејем са 6:3, 6:4.

Новак је до победе над британским тенисером дошао после сат и 38 минута борбе у два сета, а у првом је пресудио брејк у завршници. У другом се такође водила изједначена борба, да би Новак у последња три гема само поен препустио ривалу.

Играло се сигурно при сервису и без шанси за брејк до осмог гема, када је Ђоковић трећу прилику за одузимање сервиса искористио (5:3), а затим и материјализовао. Други сет почео је идеално, брејком без изгубљеног поена, али је Мареј преокренуо на 4:3.

Од тог тренутка, на терену је постојао само један тенисер – Ђоковић је малу кризу превазишао користивши и грешке ривала, да би за меч сервирао без изгубљеног поена.

Новак је тријумфом наставио поход на трећу узастопну титулу у Пекингу, а пету од 2009. године, када је у финалу савладао Марина Чилића у борби за трофеј. У новом финалу, противник Ђоковићу биће бољи из меча Томаш Бердих – Мартин Клижан (субота, 13.30).

Новаков низ на овом турниру прекинут је 2011. када наш тенисер није ни учествовао због повреде леђа, а баш потенцијални ривал Томаш Бердих је у финалу био бољи од Марина Чилића.