NOLE GAZI BEZ MILOSTI! Đoković slomio i Zvereva u dva seta u Londonu

0

Gazi Novak Đoković bez milosti! Najbolji teniser sveta pobedio je i Aleksandra Zvereva u dva seta u drugom kolu grupe na završnom mastersu u Londonu - 6:4, 6:1

Новак овим тријумфом још није обезбедио пласман у полуфинале, али би могао да га погура Џон Изнер, уколико у другом мечу дана победи Марина Чилића.

Ако и не, Ђоковића свакако чека дуел са хрватским тенисером у трећем колу.

Српски ас се намучио у првом сету са Зверевим, који је имао на 4:4 брејк лопту да можда окрене меч на своју страну. Није ту шансу искористио, али јесте Новак његову у наредном гему, чиме је узео и сет.

Други део меча је био сурова егзекуција! Ђоковић је буквално прегазио Немца, који се ништа није питао на терену, а то се и види по резултату – 6:1.

ТОК МЕЧА:

Други сет

КРАЈ! Новак је победио са 6:4, 6:1.

Потврђен је брејк и то без изгубиљеног поена! Зверев одмахује рукама, слеже раменима, свађа се са својим боксом из чисте немоћи – 4:1. И ОПЕТ БРЕЈК! Зверев се више ништа не пита на терену! Ђоковић је узео брејк и то без изгубљеног поена – 5:1!

Наставља Ђоковић да чува свој сервис, Зверев није био ни близу да га угрози – 2:1. БРЕЈК! Узима Новак сервис ривалу! Одлична игра српског аса и промашаји Немца донели су сада лепу предност Новаку – 3:1.

Ђоковић наставља где је стао у првом сету. Добија први гем после добијеног сета – 1:0. Велика штета, имао је Новак 0:30, па је имао чист зицер на 30:30 и опет није вредело. Испромашивао се српски ас, потпуно је незадовољан својом игром – 1:1.

Први сет

Зверев је размишљајући о пропуштеним брејк шансама у деветом гему направио две неизнуђене грешке. Добрим сервисом се ипак извукао из тешке ситуације и изједначио на 30:30. Ђоковић ипак добија брејк шансу, коју нажалост не користи, како ни другу, али трећа је била срећа. Притисак је учинио своје, дупла сервис грешка Зверева, Ђоковић прави БРЕЈК и добија СЕТ – 6:4.

Два поена у низу осваја Немац при сервису Србина, али онда шаље лоптицу у аут, па у мрежу. Прокоцкао је шансу да поведе 40:15 и из беса бацио рекет. Али, у наставку гема први добија шансу да одузме сервис противнику. Новак ипак сервис винером долази до 40:40, па дуплом грешком опет даје шансу Звереву за брејк. Немац ни овај поклон не користи и гем је после велике борбе припао Нолету – 5:4.

Немац страшно сервира и даље, има чак 80 одсто првог сервиса, само четири поена узео је на други сервис. Опет је изједначено – 4:4.

Осваја Зверев два поена на сервис српског тенисера, али није озбиљно запретио Ђоковићу, који рутински долази до још једног гема и стиче предност – 4:3. Стрпљив и миран први тенисер света чека праву шансу да зада ударац 10 година млађем ривалу.

Без брејка и даље, али Ђоковић води 3:2, после још једног рутинског сервис гема. С друге стране, Зверев наставља да шаље снажне сервисе, осваја гем и тренутно је 3:3.

Србин „лети“ по терену „О2“ арене, стиже сваку лоптицу. Повео је 30:0 на сервис Немца, који се ипак брзо консолидовао, вратио у гем на који ставља тачку одличним сервисом. Изједначено је – 2:2.

Сјајни форхенди српског тенисера, узима Новака овај сервис гем уз само један изгубљен поен и води 2:1.

Немац без драме одличним сервисима осваја свој први сервис гем у мечу и изједначује резултат на 1:1.

Звер је био на 40:30 на Ђоковићев сервис, али Немац шаље лоптицу у аут после једне дуге размене и српски тенисер добија први гем у мечу – 1:0. Ђоковић маше главом, није баш најзадовољнији како је почео дуел.