NEMAČKA IDE NA SRBIJU u polufinalu Mundijalita, Uzbekistan šokirao Austriju! (Video)

0

Омладинска фудбалска репрезентација Немачке савладала је Нигерију са 1:0 и прошла у четвртфинале Светског првенства на Новом Зеланду, док би јој селекција Србије могла бити противник на путу до финала Мундијалита.

Немачка је против Нигерије славила голом Левина Оштуналија који је у 19. минуту примио лопту коју му је послао Стендера, загазио који метар у казнени простор и са леве стране затресао мрежу у горњем десном углу афричког представника који до краја није успео да поравна и спасе се елиминације.

Наредни противник младих „панцера“ биће Мали, док се победник тог пара у полуфиналу састаје са бољим из сусрета наше селекције и Сједињених Америчких Држава.

Велико изненађење направио је Узбекистан који је избацио из даљег такмичења Аустрију са 2:0 и играће против Сенегала у четвртфиналу. Португал је најдуже чекао противника, пошто је Бразил елиминисао Уругвајце после продужетака и пенала са 5:4.

Није било голова у првих 120 минута, а у извођењу пенала, само Уругвајац Амарал у другој серији није успео да затресе мрежу.