NBA – SRPSKI DERBI: Jokićev tripl-dabl u okršaju i pobedi nad Bobijevim Klipersima

0

Košarkaši Denver Nagetsa zabeležili su petu uzastopnu pobedu u NBA i primakli se mestu koje vodi u doigravanje – u gostima su bili bolji od Los Anđeles Klipersa rezutlatom 134:115, a meč je obeležio najbolji igrač tima iz Kolorada i srpski reprezentativac Nikola Jokić.

Клиперси су имали вођство само у уводним минутима меча, а потом је Денвер загосподарио утакмицом и њихова предност до краја сусрета само је расла.

На крају меча, у којем смо могли да видимо заиста дискутабилан систем суђења, у дресу Денвера најефикаснији били су Вил Бартон са 31 поеном (11/15 из игре) и Џамал Мареј 19 поена и 7 асистенција.

Српски центар Никола Јокић меч је завршио са 23 поена (9/14 из игре), 11 скокова, 11 асситенција, 2 украдене лопте, 1 блокадом и 2 изгубљене лопте за 34 минута.

Јокић је дошао је до свог деветог трипл-дабла у сезони већ на више од два минута до краја треће четвртине – он је тада имао 21 поен, 10 скокова и 10 асистенција.

У пораженом тиму Клиперса истакли су се Тобајас Херис са 36 поена и Лу Вилијамс са 24 поена.

Други српски центар у овом дуелу Бобан Марјановић имао је 9 поена (2/3 из игре, 5/6 слободна бацања) и 8 скокова за тек 9 минута.

Клиперси су изгубили сваку шансу за плеј-оф након овог пораза, иако су пре дуела имали минималне изгледе да се тамо нађу.

Била је то пета узастопна победа Нагетса, који ће у самом финишу регуларне сезоне покушати да се пласирају у плеј-оф, будући да им је претходне сезоне доигравање измакло баш у последњим мечевима сезоне.

Нагетсима преостаје велика борба за доигравање до краја регуларног дела сезоне.