NBA: Marjanović iskoristio šansu, Stivenson mu razbio nos, vratio se LBJ

0

Posle sedam mečeva bez ijednog minuta Boban Marjanović je konačno zaigrao za Los Anđeles Kliperse i odmah iskoristio ukazanu šansu.

Марјановић је добио 13 минута на паркету у поразу Клиперса од градског ривала Лос Анђелес Лејкерса 123:120 и постигао 11 поена (3/4 из игре) уз 5 скокова и 1 асистенцију.

Лејкерси су надиграли Клиперсе после продужетка на повратку Леброна Џејмса који је доминирао са 24 поена, 14 скокова и 9 асистенција.

Џејмсу је тако недостајало само једно проигравање за трипл-дабл након паузе која је трајала дуже од месец дана и 17 пропуштених утакмица, а Лејкерси су замало испустили 14 поена предности.

При егалу 118:118 Џејмс је донео вођство Лејкерсима, након чега је Ленс Стивенсон поентирао успут ударивши лактом у нос Марјановића којем је ипак свиран фаул.

Погодио је и додатно слободно и тако „оверио“ победу „језераша“. Управо је Стивенсон најбоље пратиио Џејмса са 20 поена, 19 је додао Брендон Инграм, док је Ражон Рондо убацио 14 уз 13 скокова и 7 асистенција.

Најефикаснији у екипи Клиперса био је Лу Вилијамс са 24 поена и 6 асистенција, 17 је додао Патрик Беверли уз 8 скокова, а Тобајас Херис је убацио 15 уз по 8 скокова и проигравања.