NBA Jokić tripl dablom zakazao finalni obračun sa Bjelicom; pobednik ide u plej-of

0

Košarkaši Denvera slavili su protiv Portland Trejl Blejzersa rezultatom 88:82. Ova pobeda Nagetsima ostavlja nade za plej of jer će se sada za mesto u doigravanju boriti protiv Minesote koja je slavila protiv Memfisa 113:94.

У почетку су Денвер и Портланд били прилично изједначени, али је Портланд у другој половини другог периода имао више концентрације па је прво полувреме завршио са седам поена вишка.

Добра одбрана Трејл Блејзерса и офанзивни скок су направили велике проблеме Нагетсима па је Портланд веома брзо стигао до двоцифрене предности у трећој деоници. Тада међутим Денвер успева да се резултатски врати у живот серијом 12:2, а пресудно у тим моментима је било што је Денвер успео да испарира у скоку Портланду.

Тај налет Денвера Портланд је најпре одбио да би Нагетси кошевима Девина Хериса и Николе Јокића коначно поново повели. Тада је у шутерске проблеме имао Џамал Мареј, који је промашио неколико потпуно отворених тројки, па је деловало да би могло све да пође по злу по Нагетсе. Ипак погоцима Вила Бартона и Џамала Мареја Денвер иде на плус пет што је било довољно да се обезбеди победа.

Никола Јокић је у овом мечу имао 15 поена, 20 скокова и 11 асистенција, али је Вил Бартон имао више поена, забележио је 22. Јусуф Нуркић је био најбољи код Портланда са 20 поена и 19 скокова, док је Демијен Лилард убацио 22 поена.

Минесота и Бјелица

Минесота је против Мемфиса предност први пут преузела половином друге четвртине, а до краја меча је само увећавала свој резултатски плус. У последњој четвртини је Минесота била посебно расположена када је згазила Гризлисе резултатом 30:19.

Тимбервулфси су играли веома добру одбрану јер су на овом мечу дозволили свега 41 одсто погођених шутева из игре Мемфису.

Џеф Тиг и Карл Ентони Таунс су били најефикаснији са по 24 поена у овом мечу, док је Немања Бјелица за 20 минута на паркету имао два поена (1/3 2п; 0/1 3п) две блокаде и пет скокова. Бен Меклмор је код Гризлиса имао 18 поена.

Спарси могу да одахну, плеј оф обезбеђен против Кингса

Сан Антонио Спарси су савладали Сакраменто Кингсе у претпоследњем мечу НБА лиге резултатом 98:85 и тако су обезбедили 21. узастопно учешће у НБА плеј офу.

Легендарни Сан Антонио Спарси су ове године нешто касније него обично обезбедили себи учешће у плеј офу. У претпоследњој утакмици их је Сакраменто прилично дуго мучио и чак претио да слави на овој утакмици. Играчи Грега Поповича су заправо повели тек на седам минута до краја меча, а до тада су Кингси имали више пута двоцифрену разлику. У једном моменту је било и чак плус 14.

Искусни Спарси су ипак успели да се опораве и у последњих неколико минута нису дозвољавали Сакраменту повратак у меч. Сан Антонио је славио и поред очајног шута за три(шутирали су свега 22%) али су натерали Кингсе на чак 12 изгубљених лопти и на велики број фаулова.

Најефикаснији код победничког тима је био Руди Геј са 18 поена, Ману Ђинобили је имао 17, док су бивши играчи Партизана Давис Бертанс и Жофри Ловерњ имали два односно ниједан поен. Кингсе су предводили Вили Коли Стаин са 25 поена, а Деарон Фокс је додао 21.

Богдан Богдановић је имао само два поена уз два скока и две асистенције. Српски кошаркаш је био на паркету 25 минута а имао је шут из игре 1/8.