NBA: Denver u derbiju pregazio Hjuston, Jokić objasnio Hardenu ko je gazda

0

Nikola Jokić se dan posle poziva za učešće na Ol-star meču pokazao (još jednom ako je neko sumnjao), zašto je dobio taj poziv. U derbiju Zapadne konferencije Denver je ubedljivo pobedio Hjuston sa 136:122, a navijači u Koloradu su svog najboljeg igrača i dočekali i ispratili ovacijama: MVP! MVP! MVP!

И као што то бива ове сезоне, Јокић им је испоручио МВП партију и одиграо врхунски против Рокетса: недостајала му је једна асистенција за трипл-дабл, седми у 2019, а девети у сезони. Поред девет успешних додавања, Јокић је постигао 31 поен, уз сјајне проценте шута (11-13 за два, 1-2 за три, 6-6 пенали), “ухватио” 13 скокова, имао једну украдену и две изгубљене лопте за 31 минут.

Овим тријумфом, иначе петим у низу, Нагетси су прекинули незгодни низ од девет пораза заредом од Хјустона, а уједно су се изједначили са Голден Стејтом на врху Западне конференције са учинком 36-15.

Иако прва четвртина, коју је Хјустон добио са 43:35, то није наговештавала, Нагетси су просто експлодирали у другој четвртини, затегли одбрану, засули кош “Ракета” и до полувремена убацили 83 поена, преокренули резултат на своју страну (83:71) и на одмор отишли са 12 поена предности.

НБА РЕЗУЛТАТИ

Шарлот – Мемфис 100:92
Њујорк – Бостон 99:113
Мајами – Оклахома 102:118
Јута – Атланта 128:112
Денвер – Хјустон 136:122

У том делу утакмице одличан је био Малик Бизли са 22 поена, Јокић је додао 14, а на другој страни Џејмс Харден је убацио 18, од тога 15 у првој четвртини.

Друго полувреме није донело ништа ново, а колико су Нагетси у наставку били доминантни потврђује податак да Хјустон ниједном није успео да се врати на једноцифрен минус, а Јокићу су после трећег периода за трипл-дабл недостајале само две асистенције (23 поена, 12 скокова, 8 асистенција).

Тренер Мајк Мелоун је Србина на терен вратио на нешто више од пет минута пре краја, Јокић је убрзо везао још шест поена и асистирао Тонију Крегу за закуцавање, али и поред тога што није успео да забележи још једно додавање за нови трипл-дабл.

Јокић је имао сјајну помоћ од Бизлија који је са 35 поена остварио рекорд каријере, Тори Крег је додао 22, а Монте Морис 18. Код гостију Харден је био најефикаснији са 30 поена (уз шест скокова и девет асистенција) и тако продужио своју серију од 30+ партија на 25. утакмицу.

ПОМОЗИТЕ РАД СРБИН.ИНФО ДИНАРСКОМ УПЛАТОМ – КЛИКНИТЕ ОВДЕ!