NASTAVLJA SE POSRTANJE: Zvezda izgubila od Čuke, ali prošla u finale Kupa!

0

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Čukaričkog na svom terenu sa 1:2 (0:1) u revanšu polufinala Kupa Srbije, ali su ukupnim rezultatom 5:3 prošli u finale koje je 27. maja.

Посртање у табору шампиона је добило и другу епизоду! Црвено-бели су после пораза од Вождовца и препуштања Партизану врха табеле изгубили и други меч заредом. Ипак, ударац од Чуке није скупо плаћен, јер се екипа под вођством Бошка Ђуровског, повратника на Звездину клупу, домогла финала захваљујући тријумфу од 4:1 из првог окршаја.

Оно што треба да га брине је врло лоша игра, очајна одбрана и погодак који је постигнут тек из пенала.

Подсетимо, у другом полуфиналу, после новосадских 0:0, у среду од 18 сати играју Партизан – Војводина.

Ђуровски, који је само дан раније именован за привременог шефа стручног штаба до лета, одлучио је да не уврсти у протокол искусног Ненада Милијаша, а капитена Александра Луковића послао је на клупу за резерве, те је траку око руке понео Михаило Ристић.

Звезди се пред свега неколико хиљада навијача мрежа затресла већ у четвртом минуту. Тада је слободан ударац са левог крила извео Драгољуб Срнић, а бивши Звездин нападач Огњен Ожеговић код даље стативе главом послао лопту у мету, након лоше процене голмана Манојловића, али и Ле Талека, који се налазио у близини – 0:1.

Домаћин је деловао прилично бледо, без праве акције, тек је у 14. минуту Полетановић упутио слаб ударац из слободњака који је био лак плен за Пајовића. Много бољу прилику имали су изабраници Бошка Ђуровског четири минута касније – Боаћи је био највиши у скоку на центаршут са леве стране, али је шутирао главом поред стативе. Пре тога се спетљао Канга на добро додавање Анђелковића.

Леви бек Звезде је био врло агилан, још једном је пронашао Боаћија који је средином првог полувремена лопту главом послао преко гола. Нападач из Гане се у самом финишу полувремена прописно обрукао – Ристић му је приредио најбољу шансу, он се на петерцу ослободио чувара и неометан није успео да матира Пајовића који је одбранио зицер.

Други део почео је бакљадом „делија“ на северној трибини и уласком Милића уместо Полетановића. Он је отишао на десно крило, Плавшић иза шпица, Канга лево, а Ристић у средину уз Доналда.

Ништа није помогло Звезди, јер је у 54. минуту на семафору засијало 0:2! Опет је прекид био кобан, Драгољуб Срнић је извео корнер са леве стране, Манојловић је поново кренуо у празно, а резервиста Милић је главом проследио лопту у сопствену мрежу.

Потпуно летаргично су деловали црвено-бели, трудили су се Плавшић и Ристић, али безуспешно… Чука је још једном запретила на истеку сат времена преко Обрадовића и Богосавца, затим је и Бојић после соло продора шутирао преко пречке иако је могао да проигра Ожеговића.

Иако Звезда није претила, дошло је до немиле сцене у казненом простору гостију – приликом судара голмана Пајовића и Ђурића страдао је штопер Чуке кога је саиграч закачио лактом и расекао по чеку, па му је лице било обливено крвљу. Ђурић није могао да настави меч због крварења и заменио га је Радић.

Недуго затим црвено-бели су без икакве игре смањили на 1:2 – Копитовић је руком зауставио лопту на центаршут Милића и скривио пенал, а са беле тачке у 76. минуту био је прецизан Боаћи.

Могла је Чука и до трећег гола преко резервисте Немање Радоњића у два наврата, била ближа новом поготку него Звезда изједначењу, али су црвено-бели и поред пораза отишли у финале.