Mrđa u 93. minutu srušio Vojvodinu!

0

mrdja-zvezda-vosa-prv-014

(Танју, фото: Неговановић)

Фудбалери Црвене звезде после скоро три и по године победили су Новосађане са 2:1 (0:1) и на зимску паузу одлазе са бодом мање од Партизана.

Фудбалери Црвене звезде победили су вечерас на свом терену екипу Војводине са 2:1 у последњем мечу 15. кола Суперлиге Србије и јесењи део шампионата завршили са бодом мање од водећег Партизана.

Јунак вечери био је центарфор Драган Мрђа, који је у трећем минуту судијске надокнаде постигао гол вредан три бода. Црвено-белима је ово прва победа над Војводином после пет утакмица, односно скоро три и по године.

Као и пре три дана у Купу Србије, Војводина је и вечерас боље почела утакмицу, а такав приступ донео јој је вођство голом Марка Полетановића у 38. минуту.

Наставак меча донео је нешто бољу игру Црвене звезде, која је углавном претила преко Абиоле Дауде.

Управо је овај фудбалер у 50. минуту искористио лошу реакцију голмана Жакуле после корнера и затресао мрежу гостију.

Након тога најбољу шансу за нови гол Звезда је имала у 88. минуту, пошто је судија Нинослав Спасић свирао пенал након дуела ВУкана Савићевића и Бојана Настића. Жакула је „прочитао“ шут Милијаша и, уз помоћ стативе, сачува свој гол.