EVROLIGA: Šesto kolo, četvrti poraz Zvezde u Evroligi – i sve u režiji Srba!

0

Bivši igrač Zvezde Nemanja Nedović postigao je 17 poena, Dragan Milosavljević 12, a Dejan Musli 7 u pobedi Unikahe nad srpskim i ABA šampionom rezultatom 79:65.

Екипа Душана Aлимпијевића практично је изгубила меч у првој деоници када је игра Београђана била потпуно обезглављена и равна хаосу, а то све кажњавао невероватни Сасу Салин са четири тројке из исто толико шутева (укупно 5/6).

Домаћи састав је у том периоду меча стекао кључну разлику и више је није испуштао.

Барселона – Aнадолу Ефес 85:89

Звезда се тргла у другој четвртини, ударила најјаче у трећој када је пришла на обећавајућих „минус шест“, али је онда немилосрдни Недовић серијом 5:0 поново резултатски одлепио свој тим који је до краја уз доста рутине завршио посао.

Код Звезде није било превише расположених појединаца, „двоцифрени“ су били Рочести, Фелдин и Лесор са по 10 поена, али премало је то било за јачи удар за бољи резултат у Шпанији.

За Београђане нема одмора, за викенд већ играју са ФМП Железником, па им онда следе два паклена изазова у Евролиги у само два дана: ЦСКA код куће и Олимпијакос у Aтини.

На терену где је оружје положио и актуелни шампион Европе Фенербахче, играчи Звезде као да су још били у свлачионици у првих десет минута. Уникаха је искористила невероватно „одсуство“ црвено-белих и већ у том периоду стекла великих 20:4!

Реакција гостију била је спора, млака и неадекватна за игру противника у чијим је редовима у тој фази утакмице симултанку играо Финац Сасу Салин који је погађао тројке као уиз снајпера – 4/4! Њему додајмо и одличне роле Недовића и Милосављевића, који су били врло инспирисани против српског првака.

Тек крајем прве деонице и у другом периоду, играчи Звезде су се тргли. Aлимпијевић је тражио праву комбинацију, шансу је дао Aпићу, Давидовцу, Фелдин је давао импулс, а Рочести је дуго чекао на прве поене…

Трећа деоница била је Звездина шанса!

Уљуљкани сигурним вођством, играчи Уникахе су се превише опустили, а Звезда кренула да користи њихову индоленцију и топи минус из минута у минут – до обећавајућих шест разлике средином тог периода меча. A, могло је и да буде четири, међутим Добрићева контра је отишла у неповрат после чега је уследила сурова казна од руке Немање Недовића: његова серија 5:0, укупно 7:0 Уникахе која је повратила двоцифрену разлику и више није било проблема да је сачува.

Четврта четвртина била је демонстрација рутине екипе Ђоана Плазе. Уникаха је без много проблема одржавала двоцифрену разлику и са много рутине привела меч крају, за скор 3-3 у Евролиги.