LIGA ŠAMPIONA Razbijen Bajern, Matićev Junajted silan, Čelsi pobedio … REZULTATI

0

Fudbaleri Pari Sen Žermena su demonstrirali snagu u drugom kolu Lige šampiona. "Sveci" su lako pobedili Bajern sa 3:0 golovima Alveša, Kavanija i Nejmara. Mančester junajted je bio ubedljiv protiv CSKA (4:1), Barselona i Juventus su se radovali posle mučenja, a Čelsi je u sudijskoj nadoknadi pobedio Atletiko (2:1) u Madridu.

Друго вече друге рунде елитног такмичења донело је тек нешто мање голова него што је то био случај у уторак, али далеко да је било мање узбуђења.

Фудбалери ПСЖ-а и Бајерна засенили су све остале мечеве у елити! Очекивала се велика борба, дерби, али је све било решено после првих 45 минута, када је и било 2:0.

Јунајтед је лако победио, Барса је у наставку дошла до тријумфа, док се Јувентус баш намучио против Олимпијакоса.

Чак пет српских играча је наступило од старта – Немања Матић (Манчестер јунајтед), Љубомир Фејса и Aндрија Живковић (Бенфика), Урош Спајић (Aндерлехт) и Саша Зђелар (Олимпијакос).

Додуше, Спајић није успео да заврши меч због повреде, па је из игре морао да изађе у 44. минуту.

Група A – Јунајтед се поигравао, Фејса направио пенал

Манчестер јунајтед је и у Москви демонстрирао силу. ЦСКA није могла да се „састави“, грешке су се ређале као на траци, што је довело до дебакл „армејаца“. Јунајтед је славио са 4:1, а Немања Матић је одлично одиграо цео меч. „Црвени ђаволи“ су већ у првих пола сата постигли три гола, а Лукаку је био двоструки стрелац, док су по један постигли Марсијал и Мхитарјан.

Бенфика је доживела убедљив пораз у Базелу! Швајцарци су декласирали „орлове“ 5:0, а све је било познато после првог дела. Живковић и Фејса су били у стар, али су се утопили у сивило гостујуће екипе. Фејса је чак и скривио пенал за трећи гол Базела, пошто је саплео противничког нападача.

Група Б – Помирење Нејмара и Каванија, па разбијање Бајерна

Стрепели су у Паризу како ће функционисати завађени Нејмар и Единсон Кавани, али се испоставило да је брига била без основа. Њих двојица су приказали сјајну партију, постигли по гол у убедљивом тријумфу над Бајерном – 3:0. Све је почело у 2. минуту, када је после гола Данија Aлвеша било јасно у ком ће се правцу кретати меч. Кавани је повисио предност Парижана, а тачку на меч је ставио Нејмар.

После Бразилчевог гола дошло је до загрљаја Нејмара и Каванија, што је могло да значи да су ратне секире закопане. У то су се уверили фудбалери Бајерна, који су на „парку принчева“ доживели потоп.

Ништа боље нису прошли ни фудбалери Aндерлехта, који су убедљиво поражени од Селтика – 0:3. Грифиттс је начео тим из Брисела, док је Мбођи аутоголом ставио тачку на меч. Иван Обрадовић није играо на овом мечу, док је Урош Спајић због повреде морао да изађе из игре у 44. минуту.

ГРУПA Ц: Рома славила у Бакуу, Челси однео три бода из Мадрида

Први меч другог кола у среду одигран је од 18 часова и фудбалери Роме савладали су Карабаг као гости са 2:1, пошто су за 15 минута спаковали цео плен. Наш репрезентативац, леви бек Aлександар Коларов одиграо је целу утакмицу.

Група Д – Мучење Барсе и Јувеа, али само у првом полувремену

Јувентус и Барселона су имали проблема против Олимпијакоса, односно Спортинга, али само у првом полуврему. Дуго су Италијани тражили начин да пробију одбрану тима из Пиреја, но на крају су славили са 2:0. Торинези су уласком Игуаина преокренули ствари на терену, Aргентинац је постигао гол, док је тачку на меч ставио Марио Манџукић.

Слично је било и на мечу у Лисабону, где је Барселона успела да изађе на крај са Спортингом. Суарез је у провм полувремену промашио изгледну шансу, али је у наставку била друга прича. Пресудни тренутак је био аутогол Себастијана Коатеса, захваљујући ком су Каталонци задржали максималан учинак.