LEGENDARNI MEČ: Pre 17 godina Mijat i Deki ugasili Hrvatsku, a Mirković Jarnija

0

Na današnji dan 1999. godine na stadionu "Maksimir" u Zagrebu odigrana je utakmica Hrvatska - Jugoslavija u kvalifikacijama za EP 2000. godine.

zoran-mirkovic-robert-jarni-foto-printskrin-1423340001-614833

Утакмица је одиграна пред око 40.000 гледалаца, а завршена је без победника, 2:2. Југославија је овим ремијем освојила прво место у групи са 17 бодова и изборила директан пласман на ЕП које је одржано у Холандији и Белгији.

Ирска је била друга са 16 и играла је у баражу, а Хрватска је на крају била трећа са 15 и није се пласирала.

Голове за Хрватску постигли су Бокшић у 20. и Станић у 47. минуту. Стрелци за Југославију били су Предраг Мијатовић у 26. и Дејан Станковић у 31. минуту.

Меч је обележио и детаљ из 41. минута првог полувремена. Југославија је меч завршила са играчем мање, пошто је Зоран Мирковић искључен због тога што је Роберта Јарнија ухватио за међуножје.

Хрватска – Југославија 2:2

Хрватска: Ладић, Рукавина, Г. Јурић, Р. Ковач (од 62. Бишћан), Јарни, Станић, Солдо, Тудор (од 83 Рапаић), Асановић, Бокшић (од 75. Ј. Шимић), Шукер. Селектор: Мирослав Блажевић.

Југославија: Краљ, Мирковић, Ђоровић, Јокановић, Ђукић, Д. Станковић, Нађ (од 56. Друловић), Мијатовић (од 74. Савићевић), Милошевић, Стојковић (од 53. Болић), Михајловић. Селектор: Вујадин Бошков.