• Lazareva majstorija bacila navijače Benfike u trans; i o ostalim Srbima u Portugalu (Video)

0

Lazar Markovic35

(mozzartsport.com)

Спортинг водио, али је српски репрезентативац у 65. минуту после фантастичног продора изборио бод за госте (1:1).

Лазар Марковић је опет спасао Бенфику!
Прошле седмице раширио је Орловима крила за преокрет против Жил Висентеа (2:1), а у трећем колу португалског првенства био најзапаженији појединац вицешампиона и креатор ремија у градском дербију са Спортингом – 1:1.

ПРИМЕИРА – ТРЕЋЕ КОЛО

Спортинг – Бенфика 1:1 (1:0)
/Монтеро 10 – Лазар Марковић 65/
Гимараеш – Сетубал 1:4 (1:1)
/Матијас 45 – Тавареш 20 пен, Кохене 55, Рамон Кардозо 59, 67/

Новајлија из Партизана постигао је изједначујући гол средином другог полувремена, али је и пре и после те фантастичне минијатуре био играч око кога све све вртело у нападима гостију. Фантастичним солопродором и рутинском егзекуцијом у 65. минуту репрезентативац Србије је поништио вођство Лавова и сачувао екипу Жоржа Жесуса већег бодовног заостатка за изненађујућим лидером првенства.

Шта би тек било да је био стартер, а не само резервиста који је у трећем минуту надоканде првог полувремена принудно добио шансу, можемо само да претпоставимо, али је и овако Лазар Марковић продирима раздрмао уснулу екипу Бенфике и постао звезда о очима навијача.

Спортинг је повео већ у 10. минуту, после ефектне акције, голом Монтера, био је то пети погодак Колумбијца у трећој утакмици за састав из Лисабона, који је наговестио да би ове сезоне можда могао да конкурише и за титулу.

Немања Матић је одиграо цео меч за госте, док су Филип Ђуричић и Миралем Сулејмани преседели на клупи.