KUP: Jagodina za reprizu sa Vošom

0

trofej cupa srbije u fudbalu257_orig

Фудбалери Јагодине пласирали су се у финале Купа Србије другу годину узастопно.

Актуелни освајачи Купа су и другом мечу успели да савладају екипу ОФК Београда, после 2:1 на Карабурми славили су и на „Градском стадиону“ у Јагодини – 2:0.

‘Ћурани’ су до предности дошли у финишу првог дела игре, када је Милан Ђурић у 37. минуту савладао голмана Београђана, да би коначан резултат сусрета поставио Александар Пешић у 54. минуту.

У првом мечу дана Војводина је, после минималне победе у Новом Саду, успела да слави и у Суботици поготком Милинковић-Савића у 75. минуту, па ћемо другу годину за редом гледати дуел Јагодинаца и Новосађана за трофеј.

Прошле године Јагодина је славила минималним резултатом.

Јагодина је успела у финишу првог дела игре да стигне до вођства и повећа предност у укупном резултату на 3:1. ‘Ћурани’ су у 37. минуту успели да савладају голмана гостију и преко Милана Ђурића стигну до вођства.

Наставила је Јагодина са офанзивном игром и у наставку, да би после десет минута игре у наставку успела да стигне до другог гола. Овога пута, прецизан је био Александар Пешић и тако довео свој тим на корак од новог финала.

До краја сусрета резултат се није мењао, а домаћи тим је меч завршио са десет играча, јер је Дејан Шимац у 87. минуту зарадио директан црвени картон.