• KRAJ: Grobari palili Marakanu, Zvezda pobedila, navijač pao u kanal (VIDEO)

KRAJ: Grobari palili Marakanu, Zvezda pobedila, navijač pao u kanal (VIDEO)

0

44

145. вечити окршај између Црвене звезде и Партизана пред око 30.000 гледалаца на „Маракани“. Крваву увертиру приредили су делије и гробари

Фудбалери Црвене звезде и Партизана састају се по 145. пут у вечитом дербију на “Маракани”. Утакмица је по многима претходних дана окаракатерисана као преломна за сезону, с обзиром да црно-бели као лидери првенства имају четири бода више од црвено-белих.

Пре утакмице је дошло до великих инцидената у београдском насељу Умка, у ком су тешко повређене две особе, од којих је једна у коми. Туче је било и код Брчка, а невероватна сцена је виђена на самом стадиону, када су Партизанови навијачи улетели на терен како би се сукобили за Звездиним падобранцима. Није могло да прође ни без туче фракција навијача црно-белих.

Навијачи Црвене звезде могу да одахну јер је Милош Нинковић, иако је недељу дана раније доживео повреду главе, уврштен у стартних 11.

Тренер црно-белих Вук Рашовић оставио је каитена Сашу Илића на клупи, а траку ће носити голман Владимир Стојковић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бајковић, Вешовић, Мијаиловић, Лазић, Крнета, Гогић Милијаш,Печник, Касалица, М.Нинковић, Дауда.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Обадовић, Остојић, Станковић, Волков, Гулан, Марковић, Јојић, А. Живковић, Н. Нинковић, Којић.

Судија: Милорад Мажић

ТОК МЕЧА

5. минут – Милијаш послао дуг пас ка голу Стојковића, али Касалица не стиже до лопте.

У 10. минуту су навијачи Црвене звезде истакли транспарент “Праве вредности нису на продају”.

13. минут – Звездин притисак у уводним минутима.

16. минут – Којић с леве стране улази у казнени простор, али га стиже Лазић. Први корнер за Партизан, шут ка другој стативи, али лопта стиже до Андрије Живковића, који шутира, али на време реагује Бајковић.

18. минут – ГООООООЛ, 1:0 за Звезду! Милијаш је извео слободан ударац, Стојковић је одбранио, а на одбијену лопту је налетео главом Милош Нинковић. Његова лопта иде на главу Обрадовића, који матира свог голмана!

23. минут – Јојић изводи слободан ударац, али прејако на другу стативу.

26. минут – Волков фаулира Вешовића, због чега добија жути картон. Милијаш изводи прекид, а дуга лопта завршава на нози Гулана, који умало да савлада Стојковића, али лопта завршава изнад пречке.

– Звездин тренер Славиша Стојановић буквално ниједном није сео на клупи, све време се шета код аут-линије. Рашовић са друге стране повремено устаје.

30. минут – Имао је Партизан нови корнер, али све је завршено волејем Нинковића који завршава далеко поред гола.

35. минут – Црно-бели излгедају мало боље, агилинији су на терену.

36. минут – Убојит шут Милијаша са дистанце, али она замало иде преко пречке.

41. минут – Крнета фаулира Којића на милиметар од казненог простора. Јојић изводи слободан ударац, али и та лопта иде преко гола.

44. минут – Одличан центаршут Мијаиловића, у казнезном дочекује Печник, али не успева да матира Стојковића.

Полувреме.

– Рашовић уместо Гулана уводи Сашу Илића.

46. минут – Бакљада навијача Партизана на јужној трибини.

49. минут – На кратко прекинут меч јер су навијачи Партизана на југу запалили један део јужне трибине.

111

’50 – Прекинута утакмица због бакљаде!

„Гробари“ су друго полувреме отворили бакљадом која траје буквално од почетка другог дела игре! Навијачи Партизана су и запалили један део јужне трибине, и сав материјал који су користили за кореографију тренутно пале на истом месту!

52. минут – Стиже лопта у петерац до Касалице, али његов шут блокира Остојић.

53. минут – Не вреди, дивљање навијача Партизана се не прекида. Пламен је све већи на јужној трибини. Покушавају ватрогасци да га угасе.

62. минут – Наставља се утакмица, Милијаш извео корнер, али без опасности по гол Стојковића.

65. минут – Жути картон за Мијаиловића.

– Један навијач Партизана је пао са јужне трибине, чека се долазак Хитне помоћи!

68. минут – Дауда са лоптом у петерцу, али реагује одбрана црно-белих.

69. минут – Лука у игри уместо Николе Нинковића.

77. минут – Саша Марковић добија жути картон.

84. минут – Уместо повређеног Милијаша, у игри је Филип Младеновић, који је одмах извиждан.

88. минут – Предраг Лука се изборио сам за шут са ивице казненог простора, али га је Бајковић прочитао.

90. минут – Продужетак девет минута! Вероватно рекорд у Вечитим дербијима!

90+4. минут – После корнера Партизан није угрозио гол Звезде!