KOŠARKA Zvezda „razmontirala“ Budućnost za prvu pobedu u finalu ABA lige

0

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivom pobedom protiv Budućnosti od 91:72 došli su do pobede u prvom meču finalne serije ABA lige.

Звезда је повела после победе у својој дворани „Александар Николић“, где ће се у недељу одиграти и други меч финала.

Црвено-бели су до победе дошли фуриозним другим полувременом, после веома неизвесног првог, и на крају без икакве неизвесности дошли до великог славља.

Ово је била четврта победа црвено-белих против актуелног шампиона лиге ове сезоне, у исто толико мечева, која је још једанпут дошла двоцифреном разликом, овога пута убедљивије него иначе.

Утакмицу је дочекала пуна дворана „Пионир“, домаћи кошаркаши су испоштовали своје навијаче и одиграли једну од најбољих утакмица ове сезоне, а сигурно најбоље полувреме (друго), током којег су противника свели на мање од 30 поена.

Предност црвено-белих је износила и 27 поена, али су вицешампиони Црне Горе успели да направе серију на крају и дођу до нешто мањег дебакла.

Црвена звезда: Човић, Перпероглу, Давидовац, Ненадић, Лазић, Фаје, Берон, Симанић, Цирбес, Риверс, Оџо; Тренер: Милан Томић

Будућност: Џексон, Кол, Шеховић, Баровић, Е. Кларк, Гордић, Битадзе, К. Кларк, Поповић, Бел, Николић, Вилијамс; Тренер: Јасмин Репеша