JSL: Vojvodina bolja od Partizana

0

FK Partizan361_orig

Фудбалери Војводине победили су Партизан са 2:1 (0:0) у дерби мечу седмог кола Јелен Суперлиге, на стадиону Карађорђе у Новом Саду.

Трагичар сусрета био је бек Партизана Марко Живковић који је постигао аутогол три минута пре краја меча.

Новосађани су нанели први пораз ‘црно-белима’ у сезони, па су сада они једина непоражена екипа у првенству, јер је и Чукарички претрпео први пораз и то од Напретка у Крушевцу.

Водећи гол за Војводину постигао је Шкулетић у 73. минуту, а стрелац за Партизан био је Којић четири минута касније.

Екипа Вука Рашовића ће и поред пораза задржати лидерску позицију на табели са 16 бодова, а изабраници Марка Николића су на трећој позицији са 12 бодова и утакмицом мање.

Иако почетак није то наговештавао, у Новом Саду виђена је узбудљива утакмица са доста шанси. У првом делу првог полувремена ниједна екипа није успела да угрози противнички гол. Партизан је преузео иницијативу пред крај првог дела игре, пре свега захваљујући Којићу и Јојићу, али резултат је био непромењен.

Почетак другог полувремена у потпуности је припао Војводини. Домаћи фудбалери стврарали су доста проблема Партизану у одбрани, али је Стојковић успешно чувао своју мрежу. Тако је било све до 73. минута, када Шкулетић доноси вођство Војводини.

Међутим славље Новосађа кратко је трајало, па четири минута касније Којић поравнава резултат.

Три минута пре краја меча победу Војводини доноси аутоголом Живковић, јер га је након центаршута Аливодића лопта погодила и зваршила иза леђа Стојковића.

У недељу је одиграно још пет утакмица Првенства Србије, а преостале две играју се од 19 часова – Слобода дочекује Раднички Крагујевац, а Црвена звезда екипу Спартака.

Прво полувреме:

Игра се у тешким условима, јер је терен натопљен водом.

Партизан је прву акцију створио после осам минута игре, Марковић је шутирао, али је Делач лако ухватио лопту. Убрзо након тога на другој страни је Врањеш са дистанце упутио слаб ударац по земљи.

Уследила је блага иницијатива Војводине, Новосађани су у кратком период имали два корнера, али нису успели да их искористе на прави начин. Стојковић је погрешио приликом испуцавања лопте, засметала су му два играча Војвоидне, а један од њих је лопту избацио у аут.

Којић је у 24. минуту упутио солидан ударац, Делач је одбранио, до лопте стиже Живковић, који је центрирао, али је реаговала одбрана Војводине.

Најбоља прилика за Партизан у првом полувремену. Илић је послао дугу лопту ка Јојићу, у том моменту голман Војводине се оклизнуо и пао, фудбалер Партизана је упутио лоб ударац са 17 метара, али високо преко празног гола.

Настављена је иницијатива гостујућих фудбалера. Након корнера лопта је погодила Шуклетића у раме, одбила се о стативу, а Делач је инетрвенисао. Којић је у новој акцији упослио Илића, капитен ‘црно-белих’ је шутирао са 16 метара, а лопта је отишла у гол-аут.

Partizan _orig

Друго полувреме:

Јагош Вуковић имао је велику прилику да донесе вођство Војводини на самом старту другог полувремена. Након корнера био је највиши у скоку, али је лопту послао ван терена. Још један ударац из угла за домаће наког којег се лопта одбија ка средини игралишта, Јојић је кренуо у контранапад, шутирао са 35 метара, али поред гола.

Волков је у наредном нападу спречио Полетановића да угрози гол ‘црно-белих’. Војводина наставља са бољом игром у другом полувремену. Трајковић је шутирао са три метра, али Стојковић добро интервенише и отклања опасност. Још једном је голман ‘црно-белих’ заслужан за то што је резултат остао непромењен, јер је зауставио ударац Аливодића са десет метара.

Десети ударац из угла извели су домаћи фудбалери, Трајковић је шутирао преко гола.

ГОЛ! Шкулетић у 73. минуту доводи Војводину у вођство. Након новог корнера, фудбалер новосадске екипе је скочио и са пет метара главом лопту сместио у гол.

ГОЛ! Само четири минута касније Партизан поравнава резултат. Којић је након додавања Јојића из окрета шутирао са 20 метара и савладао Делача.

ГОЛ! Војводина поново води. Аливодић је центрирао са десне стране, а лопта је погодила бека Партизана Марка Живковић и завршила у голу.

Марковић је имао сјајну прилику за ново изједначнење, када је са 20 метара погодио пречку.

Састави:
Војводина: Делач, Радоја, Лековић, Трајковић, Аливодић, Шкулетић (Калуђеровић), Врањеш (Тумбасевић), Полетановић, Вуковић, Вуличевић, Вукчевић (Гаћиновић)
Партизан: Стојковић Живковић М, Волков, Обрадовић, Станковић, Марковић, Гулан (Лука), Живковић А (Брашанац), Илић (Фофана), Јојић, Којић