Јагодина боља од Јавора, Раднички од Новог Пазара

0

sp-tintor

Како фудбал може да буде суров! Једна грешка ривала, настала због тешког терена, слабијем актеру борбеног меча донела је радост. Јавор је већим делом меча доминирао, али је Јагодина однела бодове – 0:1 (0:0).

Сав труд Ивањичана пао је у воду у 80. минуту, када је хладан туш полио промрзле домаћине. Прво се на клизавом терену, на ивици казненог простора, оклизнуо Гојачанин, а лопта је дошла до нападача гостију Пешића који је упутио млак шут. На лопту је кренуо голман Матовић, али се и он оклизнуо и лопта је ушетала у мрежу. Р. Н.

РАДНИЧКОМ ПОЛУВРЕМЕ ДОВОЉНО ЗА ТРИЈУМФ

СТРЕЛЦИ: Спалевић у 15. из пенала и Тинтор у 34. минуту. Стадион: „Чика Дача“. Гледалаца: 1500. Судија: Бошко Јованетић (Ужице) 8.
РАДНИЧКИ 1923: Чанчаревић 7, Петровић 7, Павловић 7, Марић 7,5, Тинтор 8, Бубања 7, Недовић 7 (од 89. Поповић – ), Ковачевић 8, Кривокапић 8, Бељић 7, Спалевић 7 (од 78. Андрић -).

НОВИ ПАЗАР: Будаковић 7, Ђорђевић 6,5 (од 60. Ненадовић 6,5), Марковић 6,5, Вуковић 6,5, Лотинац 7 (од 77. Булат -), Мутавџић 7, Обровац 6,5, Арсенијевић 6,5, Видаковић 6,5 (од 46. Кецап 7), Обрадовић 7, Русмир 6,5.

Као ретко кад ове сезоне, фудбалери Радничког 1923 господарили су средином терена, држали конце игре у рукама и на време постигли два гола. Награда је стигла у виду победе над Новим Пазаром – 2:0 (2:0).

Све је кренуло на воденицу Крагујевчана од момента када је продор Павловића заустављен прекршајем у шеснаестерцу, а искусни Спалевић реализовао најстрожу казну. Изванредну прилику имао је Раднички и у 32. минуту, али је Будаковић одлично одбранио. Само два минута касније лопта је после корнера дошла до Кривокапића, који је шутирао са двадесетак метара, а лопту је главом окрзнуо високи Тинтор и успео да превари голмана гостију. П. П.

Пресуда у надокнади времена

РАДНИЧКИ (Н) – ЧУКАРИЧКИ 1:0

СТРЕЛАЦ: Живковић у 90. минуту. Стадион Чаир. Гледалаца: 4.000. Судија: Владо Глођовић (Врбас) 6.

РАДНИЧКИ: Филиповић -, П. Јовановић 6 (од 75. С. Петровић 7), Павловић 7, М. Петровић 7,5, Живковић 8, Ћулум 7, Љубинковић 6 (од 46. Коларевић 7), Пауљевић 6,5, А. Јовановић 6,5, Стојановић 6, Хаџибулић 5 (од 46. Миленковић 7,5).

ЧУКАРИЧКИ: Ристић 7, Пласентин 7, Д. Срнић 6,5, Тодоровић 6,5, Стојиљковић 6 (од 79. Секулић -), Матић 7, С. Срнић 6 (од 90. Крчмаревић -), Стојковић 6,5, Остојић 7, Грујичић 6 (од 87. Бољевић -), Брежанчић 6.

Раднички је био бољи тим, поготово у другом делу, имао неколико повољних прилика, да би у трећем минуту надокнаде штопер Милош Живковић након центаршута Миленковића крунисао надмоћ Нишлија и обезбедио победу над Чукаричким – 1:0 (0:0).

У 65. минуту спорна ситуација: бека домаћих Пауљевић срушио је голман Ристић ван казненог простора, али му је судија Глођовић показао само жути картон?! Б. П.